Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor haladja meg Amerikában...

Mikor haladja meg Amerikában a spanyol anyanyelvűek aránya az angolokét, és milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Én Texasban töltöttem pár hónapot, ahol több nagyvárosban már spanyol többség van, spanyol rádió- és tévécsatornák sokasága kínálja a változatos műsorait, spanyol templomok, éttermek, üzletek, alapítványok és mindenféle intézmények működnek, a városok nagy területein teljesen spanyol a hangulat. Olvastam régebben, hogy országos tendencia a spanyolok rapid térnyerése, bár nem tudom, ez Északon hogy áll.


Ez arról jutott eszembe, hogy ma Obama beiktatásán az egyházi áldás már spanyolul is elhangzott.



2013. jan. 21. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

2 nyelvű lesz az USA.


Európában meg lassan bevezetik az arabot kötelező nyelvnek.

2013. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
A déli részeken szerintem ez elég régóta így van. Na most a spanyolok arányait nem tudhatom, de ugye 2012 közepén volt hír, hogy abban a hónapban már a születő gyermekek nagyobbik része így vagy úgy színesbőrüek közé tartozott és a legtöbb spanyol ajkú ma már inkább dél amerikai országok keverék embereiből áll.
2013. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
USA lassan olyan lesz mint Brazília.
2013. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk Brazília éppen egy portugál nyelvű állam, de az is közel áll a spanyolhoz.
2013. jan. 21. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy értem etnikailag.

Brazília 50% fehér , 7% fekete és a maradék főleg pardo (fehér+fekete+indián keverék)

2013. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Orlandoban én több spanyolt hallottam, mint angolt.

Szerintem a fele-fele arányt már most elérték.


Úgy gondolom, nemsokára tényleg kétnyelvű lesz az USA.

2013. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy angol helyet spanyol lesz a világnyelv. Persze csak később, ami nem baj, mert állítólag a spnyolt még az angolnál is könnyebb tanulni.
2013. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!