Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy történhet ilyen a 21....

Hogy történhet ilyen a 21. -ik században?! Egyszerűen nem fogom fel!

Figyelt kérdés
A Szlovákok hogy hozhatnak ilyen nyelvtörvényt? Miért nem vesznek minket emberszámba? Miért kellet itt ragadnom Szovákiába? Miért nem gyakorolhatom az anyanyelvemet?És hogy kerülhet ilyen pár buta ember a parlamentbe, nekik mindent szabad? Persze bezzeg ők meg ott duruzsolnak MO-on az állatkertben szlovákül, lassan a magyarok meg már meg sem mernek szólalni anyanyelvükön. Sajnos azt tapasztalom, hogy a szlovákok nem lennének magyargyűlölők, de sajnos a politika áltak utálnak minket- persze vannak köztük rendesek is. Már jó párszor kezdjük tapasztalni, hogy ha elmegyek POZSONYBA suttognom kell magyarul, mert félünk hogy belénk kötnek(lást Malina Hedvig példáját.) És sajnálom, hogy szlovák nyelvtanulással annyi időt kell foglalkoznom, inkább az angolt tanultam volna- legalább ők meghálálják. Mindig is magyarnak éreztem magam!!!!!!!!!!!és ezután is
2009. szept. 1. 09:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Szlovákiai magyar vagyok.
2009. szept. 1. 09:48
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A problémákat mesterségesen generálják, politikai okokból. így akarják elterelni a figyelmet egyéb dolgokról. Hallom sok helyről, hogy a szlovákok 68-miatt nem szeretnek minket, de szerintem meg csak félnek attól, hogy ha egyszer végre erős nemzeti kormánya lesz Magyarországnak, akkor elkezdődhetnek az elszámoltatások. Nyelvtörvényt is csak azért merik megtenni, mert ilyen tutyimutyi gyáva kormánya van jelenleg az országnak. Göncz Kinga külügyminisztert enyhén kiröhögik, Sólyom is hagyta magát lejáratni, majd akkor tisztelni fognak minket, ha nem lesznek a politikusok olyan beszariak, "úriemberek". Tapasztalat, hogy itthon pl.fürdőhelyek tele vannak szlovákkal, akik nem titkolják "hovatartozásukat", nem suttognak. Még régebben voltunk osztálykiránduláson szlovákiába, csak azért megdobálták a buszt mert magyar rendszámos volt. Legnagyobb probléma a magyar kormány hozzáállása, az a baj hogy a "gúnyhatáron" kívüli testvéreinken, hogy tudnának segíteni ha még az országon belül is teljes a káosz, még itt se tudnak normális dolgokat csinálni. Amíg az üzleti érdekek előrébb vannak a Hazaszeretetnél, addig nem számíthatunk sok jóra. Ezért kellene egy erős nemzeti kormány, akik biztos tennének a nyelvtörvény ellen, mert a szlovákok nem fognak engedni, megtehetik, semmi következménye nem lesz a dolognak.

Nem tudom, hogy én megérem-e azt, hogy valaha jó lesz a Magyar népnek, határon innen és túl.

Segítséget pl: a nyelvtörvény ellen csak itthonról lehetne kapni, de ehhez kormányváltás kellene, és nem Fidesz kormányra gondolok, ők se lépnének semmit.

2009. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Göncz Kinga külügyminisztert enyhén kiröhögik"


Balázs Péter a külügyminiszter, esetleg őt kiröhöghetik.

2009. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Göncz Kinga haja biztos félelmet keltett bennük.Egy normális külügy kéne ami magyarokat képvisel
2009. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákia soha nem volt önálló állam,olyan hogy szlovák nép nem létezik.Szlovákia Trianon óta létezik először társállamként. Most hogy önálló lett meg próbálnak keménykedni és a háromsoros szlovák történelmet patinásítani.Az hogy ilyen sikerrel az az unió szégyene.
2009. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen a linken olvasható az MTA petíciója, amit eddigre már több mint 3000 kiváló tudós írt alá. Korunk (francia, angol, német, stb...) társadalomtudósainak és nyelvészeinek legnagyobbjai.

Külön köszönet az Élet és Irodalomnak, hogy lehozta...

2009. szept. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egyet értek a nyelvtörvénnyel.

Növelni akarják Szlovákia értékeit, mert egy "új" állam.

Ennyi az egész.

2010. júl. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!