Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Görögországban az állam...

Görögországban az állam börtönnel fenyegette meg a tömegközlekedési dolgozókat, ha nem bennek be dolgozni. Már 9 napja sztrájkoltak. Miféle demokrácia ez?

Figyelt kérdés
sztrájk

2013. jan. 25. 19:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy 2000 bruttó euró a bérük, amit 2500-ról csökkentettek le. Emiatt sztrájkoltak. Csak a magyarok elégszenek meg havi 90Eft-os minimálbérrel?
2013. jan. 25. 19:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak a magyarok elégszenek meg havi 90Eft-os minimálbérrel?"


Igen, meg a világ lakosságának 85%-a. A globalrichlist.com alapján havi 90 ezer forintos fizetéssel a világ legjobban kereső 14,5%-hoz tartozik az ember.

A görögök meg hitelből éltek ennyire jól eddig, most itt a böjt ideje.

2013. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem demokrácia ha mindent megengednek!A sztrájkolók az országot teszik tönkre!Amikor a görög állam ész nélkül költekezett akkor hol voltak a sztrájkolók miért nem mon dták hogy ne költekezzünk ész nélkül! Magyaarországon a kormány visszavonta a 13. havi nyugdíjat amikor kiderült hogy nem finanszírozható.Nálunk is vannak hülyeemberek akik olimpiát akarnak rendezni, annyi eszük nincs hogy az nagy bukás lenne ahogy a görögöknél is az lett!
2013. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves globalrichlist.com-os hozzaszolo:)


Csak azt felejted el megirni hogy ugyan

90eft az 14%

de 500eFt meg meg csak 17%

Ha 1% ekkora kulonbseget jelent, akkor igenis szar az a 14%-os helyezes

2013. jan. 25. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem tudsz angolul. Az éves jövedelmedet kell beírni, nem a havit. Havi 500 ezer esetén a legjobban kereső 11%-hoz tartozol a világon. Világviszonylatban a 90 ezer sem kevés. Nem azt mondom, hogy nem lenne jobb, ha magasabb lenne 90 ezernél, csak azt, hogy a görögök is ráfáztak a nagy jólétre, amit a semmire alapoztak.
2013. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez igy megjobban gaz nem gondolod hogy itt vagyok en aki angolul se tud es tobbet keres nalad
2013. jan. 25. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
XD Ez jó volt, kérdező. Én még tanulok, szóval majdnem mindenki többet keres nálam. Igazi csóró egyetemista vagyok. :D
2013. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem képesek felfogni, hogy az ő vérük fenntarthatatlan és csak hitelből most már abból sem finanszírozható, de én nem börtönbe zárnám, hanem kivégezném 2000 egy rohadt 8 általánossal rendelkező buszvezetőnek nane....
2013. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* nem vérük, hanem a bérük elírtam xD
2013. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!