Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik ennyire skandálják, hogy...

Akik ennyire skandálják, hogy "Free Palestine", azok miért nem értik, hogy maguk a palesztinok sem akarnak önálló államot?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom, csupán a tényekre szorítkozok.


Azért nem értem, mert simán lett volna bármikor lehetőségük. Akár 47ben is azt mondhatták volna, hogy oké, de akkor egyrészt még az ment, hogy nincs olyan, hogy


külön palesztinai arab nemzet, hanem az egy a jordániai és szíriai arabokkal, és az egész terület is vagy Jordániához vagy Szíriához fog tartozni.

Lett volna lehetőségük 49 és 67 között is, amikor saját arab testvéreik fennhatósága alatt éltek (ugye Ciszjordánia Jordánia része volt, Gáza meg Egyiptomé), de akkor sem az ment,


hogy most akkor arab tesók, kérünk egy saját államot, hamár befoglaltátok a nekünk kiosztott területet, hanem az, hogy arab tesók, pusztítsuk el Izraelt, és hozzunk ott létre egy


közös nagy közel-keleti államot.

De 67 után is lett volna lehetőségük, pl. 2000ben Camp Davidben, ahol fel lett nekik ajánlva a saját önálló állam, de azon nyomban megszakították a tárgyalást, és heteken belül


kirobbantották a legnagyobb addigi terrorhullámot, hogy teljesen ellehetetlenítsék az esetleges folytatást.


(Tehát marha szépen hangzik a csak önálló államot akaró szegény, sarokba szorított duma, csak totál nincs köze a valósághoz meg a terület történelméhez, ami egyértelműen

megmutatta, hogy nem erről van szó.)


A palesztin vezetésnek soha nem volt érdeke egy önálló palesztin állam, főleg nem Izrael mellett, mert az a saját hatalmuk meg jólétük végét jelentené. A palesztin nemzetet csak az tartja fent, hogy Izrael létjogosultságát támadják.

Épp emiatt megoldhatatlan (szerintem) az ottani konfliktus. Ha nem így lenne, már rég az egész el lenne rendezve, és nem lennének mesterségesen fenntartva már 60 éve a menekülttáborok a segélyként adott temérdek dollármilliárdok ellenére is.


Arról nem is beszélve, hogy az arabok erővel akarták eldönteni a terület sorsát, és vesztettek.


2013. jan. 29. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Az arab országoknak nem érdeke Palesztina. Sokkal jobb nekik fenntartani a mostani zavaros helyzetet, és állandóan arról szónokolni, hogy a gonosz Izrael gettóba kényszeríti a békés palesztinokat. Amíg Arafaték ki nem találták a palesztin nemzetet, addig őket mint az arab világ cigányait tartották számon.
2013. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo, pontosan elemezted ki a helyzetet.


De, hogy ezt sokan miert nem ertik meg?

Azt hiszem, hogy vannak az iszlamistak, akik persze tudjak az igazsagot, de ha nem lenne az adott kozhangulat, akkor milyen mas uruggyel tudnanak kiszedni tamogatast az EU-bol, az arab olajsekekbol, az USA-bol, Iranbol, stb, amely igy a zsebukben (vagy a svajci bankszamlajukon) kothet ki?


Aztan vannak, akik akar tudjak az igazsagot, akar nem, de hu, a palesztinok a zsidok ellen vannak, akkor hajra palesztinok.


Es van egy reszuk, aki buta az onallo gondolkodashoz, ezert csak szajkoz.

2013. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek veled kérdező.


Én azt "bírom", mikor Nyugat-Európában (meg néhol itthon is) tüntetnek Palesztináért, de a palesztinok ezt magasról le se sz*rják.

Le lehet pontozni, de amikor a nyugatiak elismerték Palesztinát önálló államként, és Izrael is hajlott az önálló állam megalakítására, akkor mit ad Isten, mégsem lett semmi, mert a palesztinoknak fontosabb Izrael cs*szegetése, mint a saját állam kialakítása.

Pont hogy a palesztinoknak nem érdeke ez az egész.


Nem értem az egész ottani konfliktus lényegét, hogy miért jó az nekik, hogy állandóan háborúznak. Pedig már évtizedek óta lehetne saját államuk, de nekik nem kellett, ma se kell, de a médiában sírnak érte.

2013. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
95%

Jól kifejtetted az egészet, és kicsit rosszul érzem magam, hogy ilyen együgyü választ fogok adni, de ez az igazság - szerintem - .


Akik skandálják Free Palestine-t, azok le se szrják mi van a palesztinokkal. Ők nem a palesztinok mellett vannak, hanem a zsidók ellen. Napmintnap szörnyűlködnek hogy mik történnek ott a gonosz zsidók kezétől, de például az hogy Mianmarban mi történik, vagy az afrikai határvillongásokat már le se szrják. Mert ott nincsenek zsidók.

2013. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

mert Izrael nem ugyan ezt csinálja az "antiszemitizmusgatásával"?

meg holocaust így, holocaust úgy..agyba főbe, persze vmi különös módon más népek ellen elkövetett holocaustokról szinte semmi megemlékezés vagy eggyütérzéses ünnepségek nicnsennek.


Mindenki a saját rendelkezésére álló eszközt használja..

egy palesztin állam meg sztem senkinek nem érdeke, mert akkor nem lehetne Izrael ellen felhozni.

Mert legalább annyira jogos is amúgy mint az antiszemitázás meg holocaustozás, vagy ha úgy gondolja vki, hogy nem akkor meg hagyjuk a holocaustozást meg antiszemitázást is.

2013. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
A palesztinok tudják jól, ha önállóak lennének, Izrael nem pénzelné őket.
2013. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ezekben az összeesküvés elméletekben, hogy a jelenlegi helyzet az érdeke mindenkinek és a zsidók, meg az arabok a legboldogabbak, hogy háborúzhatnak.

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy egyik fél sem hajlandó engedni a másik javára és meg van győződve róla, hogy a végén úgy is ő kerül ki győztesen, ezért nem tud megszületni egy kompromisszumos béke.

2013. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!