Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kaphattak az őseim...

Miért kaphattak az őseim grófi címet tőle?

Figyelt kérdés
Őseim III. Ferdinánd királytól kaptak nemességet. A szüleim tudják, hogy nemesi család vagyunk, bár őket annyira nem érdekli, de engem ez érdekelne, hogy miért is. Ezekben az időkben miért adományozott a király nemesi címet? Úgy tudom, hogy a család távolabb élő részének van erről egy okirata, hogy a címet adományozták, de az ok nincs rá írva. Miért lehetett?

2013. febr. 9. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ha sikerülne megtudnod, hogy az adományozó levél melyik évben kelt, talán közelebb jutnál. A link szerint elég sokféle külső-belső problémákkal kellett megküzdenie III. Ferdinándnak, akár egyházi jellegű, akár katonai jellegű, stb. stb.

Olyankor bármilyen jogcímen kifejezett hűség, odaadás, hősiesség, stb. miatt kaphattak ilyet.

2013. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. Csak annyit tudok, hogy a felvidék északi részén éltünk akkoriban.
2013. febr. 9. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami linket felraktam (de találsz még a google-ban többet is ha keresed) abban az időben eléggé mozgalmas volt az életünk nekünk magyaroknak, nemcsak itthon, külhonban is, nemcsak politikai, hanem egyházi vonalon is.

Bármi lehetett, ami érdemek elismerése címén kapták őseid a kutyabőrt, no meg gondolom ezzel együtt valami kis birtokocskát.

Ha esetleg arra rátalálsz, hogy hol, milyen vagyont kaptak a címmel együtt, akkor talán annak a sorsáról készített feljegyzésekből kiderül valami. Ez csak egy tipp.

2013. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!