Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az miért van, hogy minden...

Az miért van, hogy minden komoly gép németből vagy olaszból jön?

Figyelt kérdés

Ma ráértem, lementem az üzembe, kíváncsiságból végignéztem milyen gépeken termelünk. Német-olasz-olasz-német-olasz-német! És ez ment végig, 60-80 gép!

A franciák, hollandok, angolok ebben miért nem jeleskednek?


2013. febr. 11. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért az angolok is komoly autókat gyártanak (Jaguar,Aston Martin,Bentley,Land Rover)


Az olasz autók meg csak a Ferrari meg a Lamborghini meg a Maserati,de ezek szinte elérhetetlenek az átlag embernek.Inkább a németek azok akik igazán tudnak, jó minőség és megbízhatóak általában az autóik.

2013. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*A KOMOLY olasz autók meg csak a Ferrari,Lambo.......
2013. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem autók! (bár arra is vonatkozhatna a kérdés), hanem gyártósorok, termelőgépek!
2013. febr. 11. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Akkor félreértettem, az autókra mondják,hogy "komoly gép"

De tulajdonképpen ugyan ez az oka, mert ők minőségit gyártanak, nézz meg egy francia autót...sz*r úgy ahogy van.

2013. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi cégünknél is a gépek nagy része német.
2013. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Franciák?

A francia gazdaság és ipar a németnek a lekoppintott parasztos , puritán csirketerítős változata.

2013. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ott gyártanak használhatót.
2013. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mert egy német mérnök úgy tervezi és csinálja meg a gépeket (legyen az gyártósor, autó, oszlopos fúró, eszterga vagy akármi) hogy abba szívét lelkét beleadja. A német mérnökök hisznek az örök életű mérnöki precizitásban.


Egy akármilyen mérnök (talán még a japánok és nagyon jó indulattal az olaszok egy része kivételek) úgy állnak hozzá hogy ez is csak egy munka amit valakinek el kell végezni. Mint egy wc pucolás, semmi más.



A másik pedig az anyagminőség, az anyag megmunkálás és a tűréshatárok. A példa kedvéért. Egy német gépnek pl. van 50 mikronos hibahatára, egy másik országbelinek meg 200 mikron. Ezen kívül a németek általában a legdrágább munkaeszközökkel csinálják meg a gépeket amit bizonyos időközönként cserélnek, egy mások országbeli gyárban pedig a olcsóbb alapanyagokból amit jóval több ideig használnak.

2013. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!