Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A náci Németország miért...

A náci Németország miért támadta meg Magyarországot, amikor a szövetségesük voltunk?

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 01:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, én meg úgy tudom, hogy sok helyen az ukránok felszabadítóként tekintettek a németekre/magyarokra, mert valahogy nem ízlett nekik, hogy Sztálin atyuska segedelmével több millió ukrán halt éhen a harmincas években, erős oroszosítás folyt és rengeteg oroszt telepítettek Ukrajnába.

Ezek kb. olyan partizánok lehettek, mint a magyar partizánok. Kevesen voltak, de sokan maradtak. :)

2013. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyébként Hitler veszélyes játékot játszott, mert a magyaroknak azt mondta, hogy Magyarország az igazi szövetséges, a románokat utálja stb... Na, később kiderült, hogy a románoknak is ilyeneket mondott rólunk, h "mindig is utáltam Magyarországot" etc..
2013. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyébként Hitler veszélyes játékot játszott, mert a magyaroknak azt mondta, hogy Magyarország az igazi szövetséges, a románokat utálja stb... Na, később kiderült, hogy a románoknak is ilyeneket mondott rólunk, h "mindig is utáltam Magyarországot" etc..


Most erre lehetne azt mondani, hogy Hitler lenézett mindenkit, aki nem germán. Tök mindegy volt neki, hogy magyar, francia, olasz vagy szláv.

Sőt, a németek között is differenciált.


Ezért most lehet, hogy sokan lepontoznak, de amondó vagyok, hogy a németeket se tisztelte annyira, mint az írja. Ez csak a marketing része volt.

Adva volt egy kisemmizett, megnyomorított, magára hagyott, gazdátlan nép, ahol labdába rúghat és hatalomra tehet szert. Most mondjam azt, hogy a véletlen műve, hogy ha történetesen nem osztráknak születik, nem más országgal teszi ezt?


Nem ismerem Hitlert, szvsz erős megalomániája volt, nem vagyok bizonyos abban, hogy teljes meggyőződéssel azonosult azzal, amit leírt és mondott.

Ismerte a jó taktikát a hatalom megszerzésére és megtartására. Ebben volt zseni.

2013. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 mustafa33 ***** válasza:

11-es, amit írtam a szics gárdistákról, az a kárpátalja visszafoglalására vonatkozott. Egyébbként az ukránok 1/3-a németek oldalán, 2/3-a szovjet oldalon harcolt.

A mai ukrán történelem (hamiítás) tanítás pedig saját maguk fényezése és a jogtalanul bitorolt területekre való "ősi" joguk bizonygatása.

2013. márc. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!