Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német emberek valóban...

A német emberek valóban nagyon anti-patrióták?

Figyelt kérdés

Nincs velük tapasztalatom.


Más európaiktól szoktam hallani , hogy a Németországban élő németek között igen sok az anti-patrióta , és én is így látom.


Meg , a német kormány is eléggé az , persze gazdasági dolgokban kiválók , de társadalmilag nullák.



2013. márc. 17. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
1945 után teljes arrafelé az agymosás, ami nem liberális és kozmopolita, azt kapásból elkezdik nácizni.
2013. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Annyit hallottam ,ismerősöktől is hogy csak az NSZK területén élők ilyenek.

A volt NDK részen élők normálisabbak.

2013. márc. 17. 13:06
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Ja, a volt NDK területén élők egy része ugyanolyan komplexusos idióta, mint itt az igazi káeurópai posványban a többség.
2013. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz harmadik?


Szerintem egyáltalán nem helyes hogy a német kormány helyesli a saját népének az irtását , itt főleg a drezdai bombázásra gondolok.Ott szinte csak civilek voltak


Voltak akik szerettek volna felvonulni és megemlékezni a drezdai civil áldozatokról , hozzátartozókról , rokonokról.

Erre a kormány hívott valami antifa (anti-patrióta) tüntetőket , anarchistákat és azt kiabálták hogy bombázzák le még 1x , és a brit vezetők nevét dicsőítették akik kiadták a parancsot Drezda bombázására.


Képzeld el , hogy egy magyar politikus a benes dekrétumokra azt mondja hogy helyes , igazságos ,nagyszerű dolog , meg kellene ismételni.

Na a bomba áldozatok hozzátartozói ugyanígy érezhettek.

2013. márc. 17. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Képzeld el , hogy egy magyar politikus a benes dekrétumokra azt mondja hogy helyes , igazságos ,nagyszerű dolog , meg kellene ismételni."


A II. világháború alatt Magyarországot is bombázták a szövetségesek. Manapság a vezetőikről (Roosevelt, Churchill) terek és utcák vannak elnevezve országszerte.

Mellesleg vannak szovjet emlékművek és jó pár utca el van nevezve Leninről is, miközben a katonáik végigerőszakolták az országot.

Emellett ott van az is, hogy Szlovákia, Románia, Szerbia és Ukrajna folyton belerúg egyet a területükön élő magyarságba és a magyar kormányok semmit sem tesznek ellene. Egyszer nem hallottam még egyik magyar kormánytól sem azt, hogy akik magyarellenesek ezeken a területeken, azok szemét fasiszták és nácik lennének. Mi miért nem mondunk ilyeket?

2013. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy, csak ott is vannak olyan zombik mint a szoclib versenyzők!

Ha a más európaiak tudnák, hogy itt milyenek szerintem elképednének....

2013. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Annak nincs értelme, haszna, ha valaki patrióta. A németeknek van igazuk, a gazdaságra, számokra, adatokra kell figyelni, hogy a rendszer jól működjön. Nem pedig a múltban élni, mint ahogy a magyarok teszik. És ki van előrébb? Hát ők, pedig ők is elvesztették a világháborúkat, de érdekes...
2013. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"Annak nincs értelme, haszna, ha valaki patrióta. A németeknek van igazuk, a gazdaságra, számokra, adatokra kell figyelni, hogy a rendszer jól működjön. Nem pedig a múltban élni, mint ahogy a magyarok teszik. És ki van előrébb? Hát ők, pedig ők is elvesztették a világháborúkat, de érdekes..."


A világ leggazdagabb, legnagyobb hatalmú, és egyik leginkább patrióta állama pedig az Egyesült Államok, tehát ne próbálj párhuzamot vonni a hazaszeretet és a gazdasági fejlettség között. Többek között a mentalitásbeli különbségre vezethető vissza az is, hogy a nemzettudatos USA demográfiája stabil, az ország jövőjét nem fenyegeti veszély, Németország viszont a demográfiai összeomlás küszöbén áll, hosszútávú jövője igencsak borongós.

2013. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Már megbocsáss kérdező, saját szavaidat idézve

"Nincs velük tapasztalatom", de azért veszed a bátorságot, hogy egy fejlett országról, egy népről azt mondd, hogy társadalmilag nullák. Arról a népről beszélsz, akik vették a pénzt, a fáradtságot, hogy a fejlettségben elmaradt NDK-t integrálják, és felhozzák a nyugat-német szintre. Arról az országról beszélsz, amelyik a legelkötelezetteb az európai béke iránt. Arról a nemzetről beszélsz, amelynek tagjai lehetőleg a saját termékeit veszi, vagy ha nincs olyan, amiből lenne német, akkor elkezdi gyártani. Arról a nemzetről beszélsz, amelyik a világon egyedüliként valóban szembenézett a múltjával, és helyén kezeli azt, hogy voltak szörnyű tetteik. Azt a népet tartod társadalmilag nullának, amelyik megemlékezik az általuk kezdett háború minden áldozatáról, legyen az civil vagy katona, német vagy nem német. A drezdai bombázásról is minden évben meg szoktak emlékezni Drezdában. Arról a társadalomról beszélsz becsmérlően, amelyiknek van akkora "immunrendszere", hogy ha valamely szélsőséges csoport rendezvényt szervez (pl. hogy kihasználja a drezdai áldozatokat egy kis nácizásra), akkor az antifasiszta csoportok maguktól jelennek meg ott, hogy jelezzék, nem értenek egyet ezzel. Szóval vigyázz, hogy kiről mondasz látatlanban véleményt.


Abban van igazság, hogy a németekbe eléggé beleverték a bűntudatot (mondjuk bűnök volt is), és ha bármit tettek, akkor egyből elővették a náci kártyát (lásd görögök a válság idején). De a mai fiatalokból ez kiveszett, ők egyre kevésbé érzik ezt a kollektív bűntudatot. De anti-patriótának nem nevezném őket ettől. Szeretik a városukat, a tartományukat, az országukat.


(amúgy német és magyar szülőktől származom, és első kézből szereztem a tapasztalatot, hogy milyenek a németek)

2013. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen , olyan dolog miatt éreznek bűntudatot amit nem ők hanem az őseik követtek el.

Egyáltalán nem kellene bűntudatot érezniük , hisz ők nem tehetnek róla.


Olyan mintha engem megvádolnának , mert a dédnagyapám zsidókat deportált.Amikor nekem semmi közöm az egészhez.

2013. márc. 17. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!