Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek dolgozik Németországban...

Akinek dolgozik Németországban családtagja mi a tapasztalat a német munkáltatókkal, valóban nagyon precíz, megfeszített munkatempót várnak el és teljes alázatosságot?

Figyelt kérdés

Családtagom arra panaszkodik,hogy a német munkásokkal teljesen bánnak,mint vele ,mert őt rabszolgának tekintik,megalázzák,lehetetlent várnak el tőle.


Ha bizonyít akkor többre fogják tartani ?


2013. jan. 13. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Hát én itt élek és dolgozok, és nem látok ilyen megkülönböztetést!


Mindenkinek ugyanolyan precízen és megfeszítve kell teljesítenie, nincs kivételezés.

2013. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Addig igaz, hogy prezit, 100%-ban kitöltött munakidöt várnak el, alázatosságot viszont nem, egyáltalán nincs megalázva senki, aki rendesen dolgozik.


Ha nem lazsál, nincs munka közben telefon, sms, cigiszünet, akkor elismerik, de ha nem dolgozik rendesen, akkor mit várna el?


Elvégre nem azért fizetnek, hogy ne dolgozzanak - ez (is) egy NAGY különbség a két ország között. NEm véletlen, hogy a németek jobban állnak, ez nagyrészt a munkához való hozzáállásukon múlik.

2013. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rokonomra rászóltak mindig, hogy nem kell annyira kapkodni, szépen, lassan dolgozzon. Szünet, szünet hátán, ők aztán nem szakadnak meg. 11 éve kint van. 5 hét kint, 1 hét itthon.
2013. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ha nem lazsál, nincs munka közben telefon, sms, cigiszünet, akkor elismerik, de ha nem dolgozik rendesen, akkor mit várna el? "


Nekem is sántít amit előad a családtagom,szerintem is elismerik az igyekezetet ,ha volt is előtte egatív tapasztalat magyar munkással meggyőzhetőek,ha az új munkás becsülettel teljesít.

2013. jan. 13. 21:52
 5/13 anonim válasza:
32%
Apukám dolgozik kint.A magyar nép a legalja...És igen,megfeszített munkatempót várnak el.A Németeket jobban megfizetik,mint a magyarokat.
2013. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Német cég magyar leányvállalatánál dolgoztam, mikor kimentünk betanulni, folyamatosan a "langsam, langsam" (lassan, lassan) szavakat ismételgették. picit fura volt, hogy náluk a norma harmada volt mint nekünk itthon és háromszoros bérért voltak. Egyébként olyan egetverő különbséget nem tapasztaltam Német és ?Magyar munkavállaló közt,egyformán álltak mindenkihez. Mondjuk furcsa volt az a biztonságérzet ami nekik volt, ott nem szokás mindennap ismételgetni, hogy van a helyedre öt ember ha nem tetszik valami.....
2013. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A magyar nép a legalja"


Ezt hogy kell értelmezni ?

Családtagom szerint mintha a magyarok állatok lennének úgy bánnak velük,ő így érzi,ki van bukva nagyon,mert muszály kint dolgoznia a pénz miatt .

2013. jan. 13. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

"A magyar nép a legalja"


Ez úgy értendö, hogy sok magyar ugyan nem akar rendesen dolgozni, de azért a szája nagy - és ezt elég sokszor kivetitik a többiekre is.


A "langsam"-ot meg azért mondogatják, mert NEM összecsapott, elkapkodott, hanem PRECIZ munkát várnak el mindenkitöl.


Csak azokat a magyarokat különbözetetik meg hátrányos módon, akik nem tisztességesen dolgoznak, minden más esetben ugyanúgy kezelik öket, mint az ottaniakat.

2013. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
A 8-asnak teljes mértékben igaza van.
2013. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8. hozzászóló !


Valószínű a családtagommal van a gond a hozzáállásában,mert talán úgy képzeli,hogy a munkáltató van őérte ,borzasztó ,hogy mennyit panaszkodik,ahelyett,hogy örülne,hogy bejelentett,német munkáltatóval szerződött állása van :-/ .

Mindig jellemző volt rá a hözöngés egyik munkahely sem felelt meg az igényeinek .

Az enyémre irigykedett ,mert mindig arról beszélhettem neki,hogy imádom amit csinálok és nagyon jó helyem van,ami így is van.

2013. jan. 14. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!