Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyaroknak kik a barátai?...

Magyaroknak kik a barátai? Leírást is olvasd.

Figyelt kérdés

Hello.


Tegyük fel elmérgesedik a székely zászló ügy Magyarország és Románia között, ezért háború tör ki. A NATO nem avatkozna be, mert két tagállam harcol. (Pedig az agresszort megtámadná, mint mondtam ez FIKTÍV, kitalált esemény lenne.) Milyen népek fiai jönnének nekünk segíteni? Így elsőre osztrákokra, lengyelekre, bolgárokra, törökökre gondoltam. Még kik tekinthetőek a magyarok barátainak?


Tudom, Ausztria pont nem jó példa annyira, de még is közös történelmünk van már 1000 éve, ez a két ország mindig is kapcsolatban állt egymással, és az, amit a múlt héten tettek, az egy hatalmas nagy szívesség volt... Véleményem szerint van osztrák-magyar barátság, lengyel-magyar testvériség, bolgár-magyar barátság és török-magyar barátság.


2013. márc. 19. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azok lennének a barátaink akik Románia ellenségei és területi követelései vannak Romániától.


Akiknek területi követelései vannak:Bulgária , Ukrajna.


Össze kellene velük beszélni és visszavenni ami jár.

2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért is gondolom én ezeket?

Bolgárok: Amikor a Balkánra mentünk üzleti útra, akkor betértünk egy bolgár faluba. Amint megtudták, hogy magyarok vagyunk, rögtön összegyűlt jó pár ember és köszöntöttek minket mindenfajta étellel, itallal.


Törökök: Nyaraltam Törökországban, végtelen nagy vendégszeretetük van főleg értünk, a magyarok iránt. Engem és a családomat illetve a barátaimat nagyon megszerettek a helyiek, 2 hetet voltunk, már 2 napon belül tudták a nevünket a hotelben, a hotel környéki boltokba, strandokon, bevásárlóhelyeken ahol várásoltunk.


Lengyelt meg sem magyarázom, ez már annyira egyértelmű... :) Testvérek vagyunk... :)


Osztrákok: Nagyon kedvesek velünk magyarokkal, illetve még a csehekkel, ahogy tapasztaltam. Ők szeretnek minket, bár van egy nagyobb részük, akik nem nagyon kedvel minket, lázadó magyaroknak tartanak... De azért szerintük is összetartozunk.

2013. márc. 19. 15:34
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ukránok csak állami szinten szimpatizálnak/nának velünk, az egyszerű ukránok inkább gyűlölnek minket, bár 1918-ig mi voltunk a magyarországi, ausztriai ruszinoknak/ukránoknak a felszabadítók...
2013. márc. 19. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
A szerbek gyűlölik a románokat és nekik is van területi követelésük.
2013. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Tudom hogy Ausztria jó szomszédunk, de az a szívesség mégse úgy volt. A hóhelyzet miatt hókotrókat küldtek. Amikor átértek,elmondtak minket minden hülyének, hogy nincs is akkora baj.Győr közelébe kevés hó esett, inkább más országrészeken volt nagy baj. Ráadásul nem szívességből csinálták, hanem megküldték utána az államnak a számlát.
2013. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

#5

Nem 60 évvel ezelőtt vagyunk fogd már fel. Senki nem követel semmit. Az régen volt, most viszont ha háború lenne a szerbek biztosan minket támadnának, mert, egyrészről minket jobban rühellnek, nagyobb az esélyük a sikerre.

2013. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igazad van, de most ne erről beszéljünk, Én igazat adok neked! De azért lásd be, sok osztrák szeret minket és mi is őket!


Ja és igen, nem úgy értettem, hogy állami szintű támogatás, hogy a saját seregük küldik, hanem hogy ÖNKÉNTESEK, magánemberek!

2013. márc. 19. 15:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Magunk közt legyen mondva, de Romániát még önerőből is lenyomnánk mint a bélyeget.
2013. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Segélyt az küld a vörös kereszt. De egy ország sem támogatna minket, míg a Romszik mellé oda állnának páran, igaz nem azért mert velük szimpatizálnak, hanem mert velünk nagyon nem.
2013. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy Ausztria jó szomszédunk,"


Neked lehet, de most az országról volt szó. Ém például az osztrákot még talán a rommánnál is jobban utálom.

2013. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!