Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen tekintetben jelent...

Milyen tekintetben jelent előnyt a sokszínűség Európa számára?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy Európa erőssége (ahogy gyengesége is) sokszínűségében rejlik. Mi a véleményetek, miért jó a kontinens számára a kultúrális, nyelvi, etnikai stb sokszínűség?

2013. márc. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Semmilyen tekintetben. Ez minden szempontból hátrány.
2013. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a véleményem, hogy nem jó. Például én nagy jól ellenék cigányok, négerek és arabok nélkül is itthon, vagyis ha éjfélkor hirtelen elpárologna az összes az országból, akkor nem hiszem, hogy hétfőn annyira nagyon rossz lenne az élet. Sőt...
2013. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Milyen értelemben vett sokszínű?


Cigányok , arabok , négerek mindenképpen hátrányos a jelenlétük itt.Az biztos hogy nem bőgnék ha egyik napról a másikra eltűnne erről a kontinensről mind.

2013. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:)) nem is az országon belüli etnikai sokszínűségről beszéltem, anélkül én is teljesen meglennék. Hanem Európán belüli. Sok kultúra, több vallás, nyelv. Ilyenekre gondolok, hogy gazdaság szempontjából pl nagyon jó a turizmusnak, mert vonzóerő, vagy hogy rengeteg eszmei érték született az elmúlt századok során ha kultúrák ihlette alkotásokra gondolunk (szobrok, épületek stb)
2013. márc. 24. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Amiről írsz az szerintem nagyon előnyös.


Nem csak turisztikai szempontból előnyös , hanem megismerhetünk egy a miénkhez hasonló de mégis eltérő kultúrát.

Például a spanyol bikaviadalok vagy olasz konyha....stb


Az ilyen jellegű sokszínűségnek nagyon sok előnye van.

2013. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
A kulturális különbség jó dolog, a nyelvi nem annyira, az etnikai különbségek pedig nem lényegesek, ugyanis mind európaiak vagyunk és az a lényeg.
2013. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
esetleg ezeken kívül mi lehet még? Turizmus, hagyományok, nyitottabb látásmód a világra, értékek..
2013. márc. 24. 17:23
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
mindenképp hasznos a sokszínűség. a több féle nemzetiségű, vallású emberek másféleképpen látnak bizonyos problémákat, ami nagyon hasznos munkahelyeken például, projektek alatt. persze a csőcselékre, rendőrőkre támadó és vallási fanatikusokból nem kérünk
2013. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!