Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Togon és Kamerunon élnek németek?

Togon és Kamerunon élnek németek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mivel ez a két ország német gyarmat volt annak idején.

2013. ápr. 13. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

( Togoban, Kamerunban :) )


Kizárt. Ezek az országok csak rövid ideig voltak német gyarmatok, utána elvették a németektől a franciák és az angolok. Togo hivatalos nyelve a francia, Kameruné pedig a francia és az angol.

Namíbiában él egy jelentősebb német kisközösség.

2013. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem Namibián kívül nem nagyon van számottevő német kisebbség Afrikában.

Jó biztos vannak bevándorlók Dél-afrikában, meg máshol is (olvastam hogy a fehér farmerek között vannak németek) de szerintem ez elenyésző.

2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Ezek trópusi területek, esőerdők voltak, a német gyarmati idők alatt sem éltek itt német telepesek, csak pár ezer katona.

Namíbiában 1914-ben 11 ezer német telepes élt, a háború után a legtöbben elhagyták az országot, ma már csak pár százan vannak.

2013. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

"ma már csak pár százan vannak" - Talán kicsit többen. Vagy 2011 óta ez 20ezer ember mind lelépett?!


"Heute (Stand 2011) leben in Namibia circa 20.000 Namibier mit Deutsch als Muttersprache"

2013. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam, hogy 20.000 körül vannak és Lüderitz a fővárosul.
2013. ápr. 14. 07:28
 6/6 A kérdező kommentje:
*fővárusuk
2013. ápr. 14. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!