Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Abraham Lincoln valóban...

Abraham Lincoln valóban vissza akarta telepíteni a feketéket Afrikába?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy oldalon, aztán utánanéztem és több helyen is megtaláltam. Valóban így volt?

2013. ápr. 26. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem.Akkor már 71x annyian voltak,mint akiket 200 év alatt behurcoltak.Elméletileg ok.Libéria
2013. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Valóban volt olyan elképzelés, hogy a feketéket visszatelepítsék Afrikába, de ez egy magántársaság (Amerikai Kolonizációs Társaság) ötlete volt. 1820-tól kezdték végrehajtani a tervet, de ha jól tudom, ez önkéntes alapon működött. Lincoln a 40-es évektől támogatta a társaság céljait (úgy vélte, hogy ez egy eredményes módszer a rabszolgaság felszámolására), de 1854-ben már arról beszélt, hogy ezt kivitelezhetetlennek tartja. 1863-ban már erkölcstelenek gondolta, hogy a hazájukért harcoló feketéket deportálják.
2013. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Libériát az Amerikából önkéntes alapon Agrikába emigráló feketék kolonizálták
2020. jún. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!