Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Székelyek, ti magyarnak, vagy...

Székelyek, ti magyarnak, vagy magyarul beszélő székelyeknek valljátok magatokat?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ismerőstől, aki nem rég Erdélyben járt, hogy felmerült a vendéglátójával ez a hovatartozási téma, ő pedig az utóbbit vonatkoztatta magára.

2013. máj. 11. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

A székelyek olyanok, mint Spanyolországban a katalánok avagy a baszkok.

Magyarok, de elsősorban székelyek. És ez nem csak származás vagy identitás kérdése, hanem életfelfogás is.

2013. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Székelynek! Volt ebből életre szóló sértődéses esetem! :(
2013. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mármint általában!
2013. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"A székelyek olyanok, mint Spanyolországban a katalánok avagy a baszkok. "


Azért ez nagyon rossz hasonlat volt. A katalánok és a baszkok nem spanyolul beszélnek és széles körű autonómiával rendelkeznek. Ráadásul a baszkok és a spanyolok nem is rokon népek.

2013. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mustafa33 ***** válasza:

Bizony rosz példa a spanyol-baszk.

Inkább a cseh - morva viszony azonos a magyar - székely viszonnyal. Azok is egy nyelvet beszélnek, a csehek a morvát is csehnek tartják, viszont a morvák magukat nem tartják csehnek.

2013. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
68%
Székely vagyok.Igaz,hogy magyarul beszélek,de attól még a népszokások,beszédtechnika és kiejtés is különbözik,mások a hagyományok.Szóval én Székely vagyok.
2013. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Magyarpatriota ***** válasza:
47%

A székelyföldi magyar ajkuak több mint 90%a a legutóbbi népszámlálás alkalmával (2011) magyar nemzetiségűnek valotta magát.Nekem nagyon sok barátom van székelyföldről, sőt nekem is onnan származik az őseim egy része. A székelyek legnagyobb része magyarnak tartja magát,pl az egyik barátomnak a két aranyos 4 és 5 éves kislányai nagyon szép magyar zászlókat szoktak rajzolni :)

Persze akad egy két kivétel, egy két székely vagyok nem magyar tipusú idióta aki felült a megosztó román propagandának, illetve egy két embert akit lerománoztak csonkahonban és emiatt nem tartja magát magyarnak.


Viszont a székelyek döntő része magyarnak tarja magát, aki nem hiszi nézze meg a március 15ei ünnepségeket Sepsiszentgyőrgyön, Kézdivásárhelyen, vagy székelyföld többi városaiban.(én idén személyesen is ott voltam Szentgyőrgyön, de a youtubeon bárki megnézhet videókat az ünnepségekről, magyar zászlós, kokárdás tömegek stb...

2013. máj. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Székely vagyok első sorban székelynek vallóm magam aztán magyarnak. Erdélyben élnek magyar, székely és csángók akiknek végülis magyar az anyanyelvük és sokuknak kettős identitása van megőrizve a székely vagy csángó hagyományokat,amire büszkék és hozzá jön még a magyar identitás. Viszont sokkal jobb ha magyarnak valljuk magunkat egységesen a népszámlálason, mert ha nem igy teszünk a román állam, ezzel is gyengitteni akarja az erdélyi magyarok befolyását a politikában és minden téren. Ezért azt szeretnék, hogy ne legyünk egységesek és , hogy egyre több kissebség jöjjön létre egészen addig amig túl kevesen lennénk ahoz, hogy a nagy román állam közügyeibe beleszóljunk és ezzel kiszorithatnának minket a döntéshozatalokból is.
2013. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

El kellett "dönteni" a népszámláláskor h akkor most magyar vagy székely-e az ember? Kellett egyet választani, mert ha nem választottunk volna mindannyian ugyan azt, akkor megoszlottunk volna. És mondhatnák h milyen kevesen is vagyunk...

Bár én székelynek tartom magam, van magyar állampolgárságom, útlevelem, lakcímkártyám, de székely vagyok az 100 :)

Amúgy meg szinte egy kutya a kettő, nem kell olyan nagy éles határokat húzni... bár van azért egy gúnyhatár, na mindegy. :S

2013. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Többféle nép áll olyan vagy hasonló kapcsolatban mint a magyar-székely kapcsolat:

németek és bajorok

németek és osztrákok

bajorok és osztrákok

magyarok és székelyek

franciák és monacóiak

katalánok és andorraiak (az andorraiak szinte teljesen katalánok, de ma inkább már andorrainak tartják magukat)

hollandok és flamandok

franciák és vallonok

hollandok és luxemburgiak

csehek és morvák

románok és moldovánok

2014. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!