Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Székelyek, ti magyarnak, vagy...

Székelyek, ti magyarnak, vagy magyarul beszélő székelyeknek valljátok magatokat?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ismerőstől, aki nem rég Erdélyben járt, hogy felmerült a vendéglátójával ez a hovatartozási téma, ő pedig az utóbbit vonatkoztatta magára.

2013. máj. 11. 18:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha megkérdeznék hogy, románok vagy magyarok vagyunk-e, remélem hogy azt mondanánk "Magyarok vagyunk!".
2014. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A magyarok halmazába tartozik a székely is, úgyhogy magyarnak vallom magam. De megkülönböztetem magam egy kicsit a nem székely magyaroktól. Olyan ez mint a bogaras példa. Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.
2014. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Székely vagyok és magyar. Persze nagyon fontos, hogy a székelység része vagyok s ez nem zárja ki a magyarsághoz való tartozásom. Azok a székelyek akik dec.1. miatt megsértödtek (jogosan) majd megbékülnek, azok a magyarok akik meg megsértödtek ezen nézet eltérés miatt, nos azok is majd megbékülnek.
2014. júl. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarnak vallja magát a székely. Ugyanúgy, mint a palóc, barkó, kun, stb.
2015. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Székely vagyok, magyar vagyok! Minden székely magyar, de nem minden magyar székely! A második részét már felesleges hülyeség kihangsúlyozni, magyarul beszélő székely olyan, mintha azt mondanám, hogy kutyául ugató komondor...
2016. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!