Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 3 Balti-országnak (észt,...

A 3 Balti-országnak (észt, lett, litván) az oroszok miatt csökken ennyire a lakosságuk, vagy alapba ilyen rosszak a demográfiai adatok?

Figyelt kérdés

A három közül Lettországé a legrosszabb, utána követi Litvánia, majd Észtország.

Azért csökken ennyire a lakosság, mert kitelepülnek az oroszok, vagy fogynak nagyon az oroszok, vagy az alap többségi lakosság is ennyire fogyatkozik?


Azért érdekelne, mert amikor megnéztem Lettország demográfiai statisztikáját, ott 10 év alatt a lettek kb 70ezerrel csökkentek, míg az oroszok majdnem 200ezerrel. (700ezerről kb 500-520ezer lett az oroszok száma), valamint írta, hogy hiába csökken a lett lakosság is, a lettek aránya az országon belül növekszik.



De mi igazából a helyzet? Miért csökkennének ennyire az oroszok?


Tényleg csak az oroszok miatt ennyire rosszak a statisztikák, vagy az alap lakosság is rohamosan csökken?


Mitől lennének egyre kevesebben az oroszok? V hogy van ez? Minden érdekelne !



2013. máj. 18. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Észtek.Lettek.Litvánok mindig is kevsen voltak.Olvassál utánna a történelmüknek.Soha nem voltak ezek a területek túl sűrűn lakottak.
2013. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy téges az Oroszok érdekelnek.Teljesen egyszerű a képlet,az oroszok vissza mennek Oroszoroszágban,hiszen ott jobbn élhetnek és elvégre ott otthon vannak.Lettek,Észtek,Litvánok eléggé ki közösíttik az oroszokat és elég nagy az orosz ellenesség.Ami érthető is.,így vissza mennek a saját hazájukba ahol saját nyelvükön beszélhetnek és még talán jobban is élhetnek.Úgy tudom be akarták vezetni a hivatalos nyelvként az oroszt is,de a nép heves tűntetésbe kezdett.Amúgy nagy az orosz ellenesség arra fele,ami érthető is.Olvassál utánna a történelmüknek.
2013. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*oroszországban
2013. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gazi ***** válasza:

Talán nincs értelme ott maradni. Lettországban is szidják az oroszokat, aztán az ország pont nekik halmozta fel a legnagyobb tartozásait. Nem értem mit és hogyan gondolkoznak. Folyamatosan provokálnak az ő országuknál erősebb(minden téren) országot. Ha a NATO nem lenne már rég megnézhették volna magukat.

Én megértem a régi sérelmeiket, de észre kellene venni, hogy a világ siet és nem várja be a lemaradókat.

2013. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor Lettország lakossága leginkább az oroszok miatt

csökken?

Egyébként én úgy tudtam, hogy Oroszországgal nincs azért akkora bajuk.

2013. máj. 19. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!