Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így legyen adómentes a minimál...

Így legyen adómentes a minimálbér? Hihetetlenül elkeserítő adatok ezek

Figyelt kérdés

[link]


És arra is, hogy a becsléseik szerint a minimálbéresek majdnem fele adócsaló"

"Például a dolgozó népesség 6,4 százalékát kitevő legfelső (potenciális) kereseti ötöd 85 százalékos valószínűséggel sokkal többet keres a minimálbérnél, ők átlagosan 285,7 ezer forintot titkolnak el havonta."


Mit lehetne tenni ez ellen?


2013. ápr. 4. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a maradék fele meg, aki tényleg minimálbéren él, annak viszont mindenhogyan rohadt kevés...
2013. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Ezt Orbán tudta nagyon jól, ahogy azt is h a banda másik fele meg azzal trükközik, h be sincs jelentve és jár neki pluszba a 28000 ft.

Ezért dobta fel a közmunkát, tudta, h az egy jó szűrő lesz, mert aki valóban munkanélkül van az elmegy, aki meg feketézik az nem tud menni.

A segélyen lévők 2/3-a, több ezer ember mondott nemet a közmunkára.

2013. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jah meg sokan a munkanélkülivel is ezt csinálták, azt se véletlenül bombázta meg, h csak 3 hónap legyen.
2013. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, sok a zsebbe fizetés.

De!! És ez a lényeg!

Ha nem lenne lehetséges akkor hatalmasat nőne a

munkanélküliség, hiszen a termékeke egy részét és a szolgáltatások egy jelentős részét képtelenek lennének az emberek megfizetni. Buta elgondolás az hogy az ember nem fizetné be az adóját hogy nyugodtan alhasson ha mellette gond nélkül megélhetne. Persze ez alól is van kivétel, akik akár milyen csekély lenne az adó akkor is elcsalná.

És ugye közgazdasági okai is vannak. A bér-termelékenységi viszony. Mivel a magyar duális szerkezetben a kkv k és a mikrók nagy része kényszervállalkozó képtelen lenne az ország teljesítménye alapján minden adót befizetve a fizetőképes árakhoz alkalmazkodva kikalkulálható nettóból megélni.

Szóval, akár hogy is nézzük ez van és el kell fogadni.

Pld Én egy íróasztal mögül csak adatokból is kitudnám számolni sok esetben hogy a bejelentett munkaerővel képtelenség lett volna kivitelezni sok sok szolgáltató ipari munkát. Hiszen a teljesítmények rezsióra díjazása miatt 90% ban normatív időkkel számolhatóak.

De ha elkezdenék direkt ölni a fekete vagy szürkegazdaságot azzal több kárt okoznának mint hasznot.

Mindazonáltal az szja nem csak adóbevételi szerepet tölt ben mint forrás, hanem szabályozható, finomra hangolható a fogyasztás, vagy a széles rétegek jövedelem viszonyaival keletkező externáliák gerjesztett gazdasági hatások is. Szerintem a mai magyar gazdaság és a gazdasági helyzet 10% os minimál utáni adózást indokolna egy 3-vagy 4 kulcsos progresszív rendszerben. Erre a hatásra lehetne rásegíteni pld a 3 kulcsos áfa alkalmazásával, és a szocrendszer átértelmezésével.

2013. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk a fizetésnek adózás után nem a 65%-a maradna meg, és ezen felül a munkavállaló nem fizetne még ki majdnem ugyanannyit adóként, akkor érdemes lesz valós adatok szerint bejelenteni a munkavállalót. Addig drukkolok az adócsalóknak. Aki őket ekézi, csak irigykedik, hogy ő nem teheti meg.
2013. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt lehetne tenni ellene hogy olyan törvényeket kell hozni, ami engedi élni a vállalkozásokat. Utánaszámoltál te már vala, mennyi pénzt visz el az állam egy kis-közép vállalkozástól? Kb a haszon 60-80%-át, változó...

Innentől kezdve 4 lehetőség áll fenn az ilyen vállalkozások előtt ha ténylegesen használható munkaerőt akar alkalmazni:

1. feketén dolgoztat (amiben benne van a kockázat hogy lebukik)

2. árat emel (nem fogja tudni eladni a terméket, becsődöl...)

3. tisztességesen bejelent és adózik (nem lesz profit, vagy akár veszteséges is lesz, becsődöl...)

4. minimálbéren bejelent + borítékban kiegészíti ,így talán bírni fogja a versenyt

Ekkora adókkal nem lehet mit kezdeni, képtelenség tisztességesen leadózni mindent, nem tudsz kitermelni annyi hasznot, még akkor se ha megy az üzlet. Itt most nem a multikról vagy az offshore lovagokról beszélek, hanem arról aki tisztességesen, erkölcsösen próbálna vezetni egy kis-közép vállalkozást itthon.

2013. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmit. Ez egy ilyen hely ilyen emberekkel. Már igazán megszokhattad volna.


Őszintén szólva én már nem tudom mi lenne értelmes. Lehet hallani arról is, hogy összesen 50 ezer milliárdos vagyon van off-shore számlákon, ennyi pénz távozott Magyarországról 30 év alatt, ennyi van jelenleg kivonva a gazdaságból. Ez az éves GDP-nk több, mint kétszerese, de érdekel valakit? Nem érdekel a senkit és nem történik semmi.


Párezer ember milliárdokat, tízmilliárdokat talicskázott ki az országból évtizedek alatt, az ország nagy része meg már lassan nyomorog, de érdekel valakit? Senkit nem érdekel. Le lehet húzni a rolót.

2013. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ha mondjuk a fizetésnek adózás után nem a 65%-a maradna meg" Nekem most vonnak el ennyit úgy összesen,hogy szja címén 16 %ot fizetek.Régen 35% szjat fizettem tehát összesen kb 50% volt a fizetésemből csak adó!!!!


Így hát nem igazán értem miért pártolja mindenki a progresszív adózást,ha már azon is fel vannak háborodva az emberek,hogy a fizujuk 30%át elveszik.Nekem 50et vettek el és én ne háborogjak?? és mire ment a pénz? Segélyre,minimálbéresekre(adócsalókra..) .És a befizetett pénzből semmivel sem kaptam jobb szolgáltatásokat,mint most,csak dobáltam bele egy halott gépezetbe a pénzemet..

2013. ápr. 5. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nekem 50et vettek el és én ne háborogjak?? "


De háborogjál. Mindenkinek háborognia kéne, hogy az nem állapot, mikor egy egyéni vállalkozó a következő hó elején mindent befizet, akkor a bevételéből marad neki 15%!!! Mert ilyen is előfordulhat, tapasztalatból mondom. A hatóság nincs tekintettel arra, hogy éppen te mennyit kerestél abban a hónapban.

Mindenkinek fel kellene háborodnia. Azoknak is, akik 6 órás kimerítő munkáért - mert nem csak a lapátot támasztó közmunka létezik, ezt is tapasztaltam - kezedbe nyomnak 30 ezer forintot, azoknak is, akik 10 órás kimerítő munkáért hazavisznek 70 ezer forintot és azoknak is, akiknek a munkáján emberéletek múlnak és hazavisz 110 ezer forintot!

Én nem mondtam, hogy ez így jó. De rá vannak kényszerítve az emberek. És itt megint nem az Audival járó minimálbéresekről beszélek. Én is tudok olyan esetről, ahol a havi fix a 94 ezer bruttó, plusz teljesítmény arányában ehhez még hozzátesznek 150-200 ezret. Én ezeket - se a vállalkozót, a munkavállalót meg főleg - egyszerűen nem tudom elítélni, ezt bátran vállalnám bárki ellen, tőlem meg is kövezhetnek utána. Mert ha ez a vállalkozó ezt ki akarja fizetni legálisan a dolgozójának, akkor máris nem 150-200 ezerrel kell megnövelnie a minimálbért, hanem neki az a dolgozó belekerül legalább (!) 400 ezer forintjába. Ha nem csalna adót, akkor ezek a kisvállalkozások nem tudnák ezt kifizetni, ugyanúgy minimálbérre lenne bejelentve a dolgozó, vagy rögtön megválna 3 embertől. Az adóbevétel ugyanennyi maradna.


Sokkal nagyobb bűnt követnek el azok, akik ezt a rendszert fenntartják. Ők az igazi csalók! Az a baj, hogy a magyar emberek nem akarják ezt a politikusok képébe vágni, addig meg őket nem érdekli. A rendszert csak így lehet fenntartani, csalással.

2013. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!