Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Luxemburg hogy hogy nem...

Luxemburg hogy hogy nem küszködik ilyen súlyos bevándorlási problémákkal, mint a szomszédos Belgium, vagy Franciaország?

Figyelt kérdés

Pedig Luxemburg is schengen tag, és gazdagabb is, mint Fro. meg Belgium.

Még sincsenek gettók, se semmi.


Mit csinál jól? Vagy ők is folyamatosan beengednek mindenkit?



(egyébként oda költözéshez milyen nyelv kell? én németül tudok B2-es szinten, de ott franciául meg luxemburgiul is beszélnek, abból meg semmit nem tudok...)



2013. máj. 22. 12:43
 1/9 rémuralom ***** válasza:
100%

A német B2-re azért talán még lesz mit gyúrni, és szerintem valamennyire franciául sem árt tudni. Persze gondolom nem kérik minden munkahelyen mindkettőt, de javulnak az esélyeid, ha mindkét nyelvet ismered. És persze angolul tudni sem hátrány, nyilván. A luxemburgi nyelv szerintem nem elvárás úgy különösebben, nem hiszem, hogy sok olyan ember lenne Luxemburgban, aki csak luxemburgiul tud rendesen.


Azért nincsenek bevándorlási problémák, mert csak azok a bevándorlók mennek oda, akik dolgozni szeretnének. Akik a szociális hálón élősködnek, azoknak Luxemburg nem a legjobb hely, ugyanis az EU-s országok közül talán ott a legkisebb a szociális háló. Aki élősködni akar, az Belgiumba megy meg Franciaországba, ott sokkal jobban jár, mint Luxemburgban.

2013. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
A legutóbbi népszámláláskor a lakosság majdnem fele külföldi volt, de jelentős mennyiségben csak a környező országokból áttelepültek meg portugálok vannak.
2013. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Angolul is B2-n vagyok.

És dolgozni meg lakni mennék ki.


Szóval ezért nem mennek Luxemburgba...érdekes.

2013. máj. 22. 13:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval az ország felének nincs is állampolgársága?
2013. máj. 22. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Igen. Kb fél millióan élnek ott abból több mint 200 ezer külföldi.

2013. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor Luxemburgban is 30 év kell az állampolgársághoz...
2013. máj. 22. 13:14
 7/9 rémuralom ***** válasza:
61%
Lehet, hogy sokan egyszerűen nem akarnak állampolgárságot, mert pl. csak pár évet terveznek Luxemburgban, vagy úgy gondolják, hogy nem jár annyi előnnyel, hogy megérje a procedúra, vagy ezernyi más oka lehet. Vagy lehet, hogy jó pár évet el kell tölteni Luxemburgban ahhoz, hogy állampolgárságért folyamodhass.
2013. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Amikor én Luxemburg városban voltam, mindenki németül beszélt.
2013. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 °:Amigo:° válasza:
100%

Szükségtelen "bevándorolni" Luxemburgba, mert olyan kicsi az ország, hogy gyakorlatilag csak dolgozni járnak ide a környező országokból. A lakosság 15% -a Portugál és Olasz, ők végzik a "kuli munkákat".

A németországi Trier-ből 35 perc az út autópályán, tehát érdemesebb oda "bevándorolni". A lakások ára 1/3 -a kb., mint Luxemburgban, a megélhetés is vagy 20-30% -al.

(ebben az a vicc, hogy az élelmiszer, üzemanyag Lux.-ban is olcsóbb, mint Mao,-n, pedig keresnek átlagban 4-5 ezer Eu-t)

Bizonyos nemzetközi cégeknél az Angol nyelv elég a munkavállalásnál, a német vagy francia előnyt jelent a mindennapi életben. (attól függ, hol laksz)

2013. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!