Kezdőoldal » Utazás » Európa » Júliusba mennénk Londonba....

Andris1110 kérdése:

Júliusba mennénk Londonba. Szlovákia, Csehország, Németország, Hollandia, Belgium, Franciaország felé és végig mellőzni szeretnénk az autópályákat hogy több mindent lássunk a tájból. Milyen ezen az útvonalon a közlekedés?

Figyelt kérdés
Milyen ezen az útvonalon a közlekedés? És a Calais-Dover kompjegy mennyi a helyszínen vásárolva mondjuk másnapi kompjáratra?
2012. máj. 30. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fogj egy navigátort (GPS), ne pipáld ki az autópályát, terveztesd meg vele és gusztálhatod kedvedre.

Ugyanez a program van még PC-re is, de szerintem van online lehetőség is, de azt nem szoktam használni mert van vagy 4 GPS képes eszközöm...

2012. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Például:

[link]


Ha van útközben valami, amit szívesen megnéznétek, azt köztes útvonalnak be lehet tenni.

2012. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kompjegy nekünk 4fő plusz a kocsi az durván 100font körül volt kicsit talán alatta de iszonyat drága nagyon meg is lepődtünk...de ha ennyi hát ennyi...viszont ha nem akarsz autopályán menni nagyon sokáig fog tartani...nekem a rekord személyautoval az 14 ora volt(mm a pozitiv rekord) de ilyen egyszer sikerült csak inkább ilyen 20ora körül van mert valami mindig van dugo baleset lezárás akármi...volt h 4 orát áltam német autopályán egyhelbe egy baleset miatt hajnali 2 kor...ha főutakon akarsz menni legalább 3-4 napot rá kell szánni amellett h marha drága is lesz üzemanyagköltség miatt. szerintem jobban jársz ha kimész pályán és kint töltesz több időt.(amugymeg autopályáért is kb csak nálunk kell fizetned) hollandiát meg épp csak megnyalod ha kocsival mész ki legalábbis pályán csak anyni h beléptél 5perc kiléptél vagy még annyi se az also csücskét nyírod el. ja igen és mi ugy vettük a kompjegyet h kiértünk ésa köv kompra
2012. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Németországba milyenek a főútak??Átmennek városokon??És Drezda szép város?
2012. máj. 31. 08:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A végéről kezdve... Drezda nagyon szép város. Én évekkel ezelőtt voltam, akkor már a vége felé jártak az újjáépítéssel, érdemes megnézni. Szerintem is érdemes kihasználni az autópálya nyújtotta lehetőségeket, de jó ötletnek tartom, hogy nem csak azon akartok közlekedni. A legtöbb országban (akárcsak nálunk) a többi út városokon visz keresztül, bár sok mindent látsz, nagyon lelassít. Próbáljátok meg megtalálni az egyensúlyt. Szlovákiában általában jó minőségűek az utak, nincs túl sok autópálya, bár azért az elmúlt néhány évben épültek új szakaszok, ezek matricás rendszerben fizetősek. Benzinkútnál és AutoClub irodában tudtok venni matricát. Németországban szintén jó minőségűek az utak és ingyenes az autópálya. Hollandiában csak fő- és mellékúton közlekedtünk, aboszolút elsőosztályúak. Belgiumban is nyugodtam választhatjátok az autópályát és a többi utat is, ráadásul Brüsszel közelében éjszaka az autópálya jelentős része ki van végig világítva. Franciaországban GPS segítségével még a szőlők között is bóklásztunk, mit ne mondjak, a mi piros útjaink is megirigyelhetnék. Viszont az autópálya fizetős. Kapuk vannak és bedobálós rendszerrel működik. Londonról és a kompról nincs információm.

2012. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kicsit pontosítanék! hollandiában vannak kivilágítva az autopláyák teljesen mondjuk a belgáknál is néhol ez igaz. belgáknál az autopláya kb mint a régi m7es ráadásul midnen tiszta gaz benőtte a táblákat a lomb. az autopálya németeknél is sokhelyen betonkockás(mint a régi m7) bár ugye sokheylyen nincs sebességkorlátozás de nem mersz nagyon menni mert olyan mintha szétesne a kocsi és a lelked is kirázza. németeknél amikor nagy volt a dugo én lezavartam főutakra. kis falvakon is átvisz viszont kiválo minőségű(legalábbis ahol jártam) franciáknál pedig csak párizskörnyékén fizetős a pálya alapvetően nem!!! ez viszont fontos.és ha angliába mész párizs azért elég nagy kerülő szerintem.szoval ott fizetős részre nemnagyon keveredsz.
2012. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És németországba főútakon látványos helyek vannak?
2012. máj. 31. 19:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Nehéz válaszolni arra, hogy vannak-e látványosságok a német főutak mellett, ehhez tudni kellene pontosan, melyik útvonalon szeretnétek menni. Egyébként nagyon szépek a kisebb városok és a falvak.


Kedves "6"-os! 6 hónapja jártunk kint a belgáknál a Charleroi reptérnél mentünk fel az autópályára és egészen Brugge-ig azon mentünk. Mi teljes mértékben meg voltunk elégedve a minőségével és a kiírások állapotával. A reptértől Brüsszelig és utána még vagy 20-25km hosszan volt kivilágítás az autópályán. Az ottani ismerőseink panaszkodtak, hogy nem örülnek neki, mert az ő adójukból fizetik, pedig ellennének nélküle. A holland kivilágításhoz nem tudok mit hozzáfűzni, de az biztos, hogy a tanyák között is járhatóak voltak az utak.

A németeknél nem tudom merre jártatok, mert a szétrázást nem tapasztaltuk és a kint élő rokonok sem említették. Olyan volt, hogy belefutottunk egy útépítésre, ahol lezárták azt a sávot vagy oldalt. Ausztriából mentünk fel Münchenbe, majd onnan Sinsheim-ig. Sinsheim-ból mentünk vissza Münchenbe fő- és mellékúton autópálya helyett. De jártunk Frankfurt 200km-es körzetében is és mi ott sem tapasztaltuk az említett rossz minőséget. A francia autópályák biztosan fizetősek vagy legalább is tőlünk kértek pénzt a fizetős kapuknál az egész déli részen.

2012. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Drezda-Lipcse-Haale-Dortmund útvonalon mennénk közúton :) véleményetek erről a távról?
2012. máj. 31. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg Haale-ba mentek, az elég húzós, autópályán is 1040km. Ha tényleg szét is szeretnétek nézni, akkor ez több napot fog igénybe venni. Ráadásul nekem elég fura kör, én nagy hírtelen nem tudtam beleilleszteni a programotokba és a google képekben sem találtam róla semmit. Ha viszont a település amire gondolsz, Halle, akkor fárasztóan ugyan, de szerintem bele kell férnie autópálya nélkül is. Bár én Erfurt felé mennék, képek alapján szépnek tűnik.
2012. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!