Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban tényleg kötelez...

Németországban tényleg kötelező a hittan a középoktatásban?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Biztos nem kötelező.


Nálunk sem kötelező.

2013. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Én nem tudok róla, hogy kötelező lenne. Ilyen hülyeségeket csak Magyarországon találnak ki. (jó, tudom, lehet helyette erkölcstant is választani, de akkor is...)
2013. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ConnectCare ***** válasza:
25%

Szerintem az erkölcstan sem sokkal jobb, mint a hittan. Az egyikben Isten mondja meg a gyereknek, hogy mi a jó és mi nem, a másikban meg a Nemzeti Erőforrás Miniszter. Egyik jobb alternatíva, mint a másik.


Ha most lenne egy gyerekem, akinél ez a probléma felmerül, nagyon nem tudom, hogy mit csinálnék. De ez lenne az egyetlen tárgy, aminél örülnék, ha egy kettessel menne át, mert az azt jelenti, hogy nem figyelt és van lehetőségem nekem elmondani neki, hogy szerintem mi erkölcsös és mi nem, lehetőséget adva neki, hogy ő is eldöntse, hogy abból, amit én mondok, mit tart helyesnek és mit nem.

2013. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatestvérem gimnazista Németország Észak-Rajna-Vesztfália nevű tartományában, és nemrég beszélgettem vele arról, hogy mi hogy is van ott.


Elvileg Németországban minden tartományban kicsit más az oktatás. Észak-Rajna-Vesztfáliában ez úgy néz ki, hogy van három nagy témakör (pl.: természettudományok), és mindegyikből ki kell választani x tantárgyat, amit tanulni szeretnél. Ez valahogy úgy van megcsinálva, hogy a hittant vagy az erkölcstant nem tudod kikerülni, mert ha az egyiket sem vennéd föl, akkor nem lenne meg a megfelelő számú tantárgyad abból az adott témakörből.

2013. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németországról nem tudok nyilatkozni, de érdekességképp mondom, hogy Spanyolországban nem kötelező. A gyerekeim állami általános iskolában tanulnak, beiratkozáskor a jelentkezési lapon be kellett ikszelni, hogy vallásos oktatást kérek/nem kérek. Aki kért, annak van órarend szerinti hittan, az enyémek néhány gyerekkel meg addig leckét írnak, elmentek a könyvtárba, kézműveskednek. Most valami tavaszi tablót készítettek (iskolai dekoráció), volt amikor a kezükkel festettek.


Amúgy húsvét hétfő sem volt munkaszüneti nap, tanítás is volt, és pünkösd hétfőn is. Az egyik tanár nem is értette miért kérdeztem előtte, hogy lesz-e tanítás... Miért ne lenne?

2013. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na most sem a hittan sem az erkölcstan nem lenne felesleges, mert legalább a kissebség tanulna valamit
2013. júl. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!