Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy szeptembertől kötelező lesz a hittan az általános iskolában?

Figyelt kérdés

Az én lányom 5 évesen már tudja, hogy nem a gólya hozta. 2 másodpercen belül bármilyen kérdésére igaz választ kap az internetről.


Akkor mi értelme van a kötelező hittan oktatásnak??


Nem hiszek Istenben. Van hitem, de nem másban. Hanem saját magamban, mert Nekem és egyedül kell felnevelnem a lányom.


Vannak egyházi iskolák, ha a Kedves szülő tanittatni akarja hittanra, irassa oda, vagy járassa különórára.


2013. ápr. 14. 21:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
4%

Őszintén?

Ha így gondolkodsz, akkor a lányodból biztosan nem lesz hívő. Mivel az iskola csak egy része az életünknek, a gyerek sokkal többet tanul otthonról.

Az iskola hatása és a nevelés csak akkor eredményes, ha a szülő együttműködik vele. Ez lesz a hitoktatás gyengéje is, hogy ez sokszor nem valósul meg.

Attól senkiből nem lesz hívő, hogy heti 1-2 óra hittanra jár. Viszont az állam hozott egy ilyen törvényt, ebből kell kihozni a lehető legjobbat.

2013. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés az is, hogy melyik vallás tart hitoktatást?

Még aki vallásos, az sem akarja más vallású hittanra járatni a gyerekét.

Ez az egész Rózsika hülye ötlete.

2013. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Ateistaként ellenzem.
2013. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudsz mit tenni, ne frusztráld magadat... Senkinek nem ártott még a hittan óra, na.. :) Vallásismeret az általános műveltség, nem kell ahhoz hinni semmiben se...
2013. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Pietrosol ***** válasza:
15%

Szia!


Gondold csak végig, hogy a természettudományos oktatás, amely világnézetileg szintén nem semleges, milyen régóta uralja az oktatást és egyeduralmáért senki nem ágál és ez csak azért van így, mert már megszoktuk.

2013. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%

Lehet majd választani erkölcs és hittan között. Érdekes módon az ateisták mind a kettő ellen ágálnak, pedig legtöbbször a kedves szülő nem tud erkölcsöt tanítani.

A hittannal sem értem mi a bajod, legalább többet tudna, mint te. Van egy minimális ismereti és kulturális elvárás, amit tudás nélkül nem lehet megközelíteni.

2013. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a legnagyobb bajom ezzel, hogy az állami oktatás keretén belül az államnak joga van beleszólni, hogy mi legyen a tantervben. Namármost a hittan órán elhagzottakba ezek után beleszólhat-e vagy sem?


A másik az, hogy megnéztem az erkölcstan tantervet és a katolikus hittan 12 évfolyamos tantervét, az előbbi tök érdekes, nem árt egy tanulónak sem (van benne vallástörténet is, a nagyobb vallásoké), míg a hittan az Jézus, Isten, Jézus, Jézus....

2013. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 kefa 2000 ***** válasza:
21%
SENKI NEM TEHETI!Sem jogi sem erkölcsi se más indokból se ez ellentételes minden józan gondolkodással.Tudomásom szerint a vonatkozó jogszabály is azt irányozza elő,hogy hit,vagy erkölcs tan, az érdekes lesz amikor haza jön a gyerek az iskolából és év végén megbukik vallási kérdésekből vagy erkölcsi normatívákból, ezt nem viccnek szántam mert én hiszek a megtestesült igazságban.Űdv.
2013. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%
Nincs semmi bajom vele, amíg nem térítésről van szó. Beszélhetnek tárgyilagosan az egészről, pl. vallástörténet, vagy hogy miről is szól ez az egész nagy vonalakban. Ha lesz gyerekem, legalább nem fogja elítélni egy csoportot sem. Én nem hiszek Istenben, de ha ő szeretne, vagy akár gyakorolni normális keretek között a vallást, nyugodtan tegye meg. Ha valaki ez tesz boldogabbá, vagy elégedettebbé az életben, hát hajrá.
2013. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Azzal sokkal inkább van gond (nem kicsi, hanem brutálisan orbitálisan nagy), hogy mit keres egy 5 azaz ÖT éves gyerek az interneten??????????????????????

Én ezzel nem értek egyet, és hidd el, sokkal többet árt, mint a hittan!

Úgyhogy elég álszent ez a hozzáállás.


24N

2013. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!