Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában sikerrel járt az...

Szlovákiában sikerrel járt az a petíció amit főleg a cigánykérdés miatt indítottak?

Figyelt kérdés

Szlovákia sem áll valami jól.

Simonyban vannak olyan panelek ahova a postás csak rendőri kísérettel mehet.

Ennek a városnak a polgármestere indította a petíciót.Simony kb olyan Miskolc szintű , gyakoriak a problémák.


A polgármester olyan törvényeket akar bevezettetni amelyek a tisztességes embereket védik ,egyebek mellett a büntetőjogi felelősség 14-ről 12 évre csökkentését szeretnék elérni, továbbá azt is, hogy a 12 évnél fiatalabb bűnelkövetők szüleit lehessen felelősségre vonni, valamint hogy a szociális segélyt munkához kössék.


Természetesen az ingyenélő jogvédők , roma "aktivisták" ott is elkezdtek ajvékolni ,meg nácizni.


Sikerült elérni a célját ennek a derék embernek?



2013. jún. 8. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nagyon remélem...és talán elöbb-utóbb nálunk is történik valami
2013. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Reaper777 ***** válasza:
53%
Mindenki tudja hogy van c...bűnözés csak egyesek inkább el fordulnak. könnyű egy 300 millás házból pogácsát zabálva azt mondani hogy nincs c... bűnözés. politikusok leszarják őket nem érinti közvetlenül.
2013. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi a véleményetek erről a petícióról?


Szerintem Magyarországra is kellene hasonló.

2013. jún. 8. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen kellene. Pont ma voltam egy üzletben vásárolni itt Győrben, és a cigányok csak gondoltak egyet és kiszaladtak teli bevásárlókosárral a boltból és elhúztak kocsival.


Mindenki látta a rendszámot, vannak kamerafelvételek, de kétlem, hogy bármi is történne. Az eladók le is sz*rták, nem szaladtak utánuk.


Leginkább azért lepődtem meg, mert azért Győrre nem volt ez jellemző. Legalábbis mikor 5 éve ide jöttem, még nagyon nyugodt és biztonságos város volt. Most meg naponta hallom hogy tűnnek el biciklik, stb...


Egyébként ki vezetné ezt be? Mert én senkit nem ismerek, aki meglépné...

2013. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így rendben is van amúgy, de idehaza ha valaki megcsinálná a kormány egyből leváltaná rasszizmus meg stb.. miatt.

Nálunk a szomszéd városban, egy 13 éves kis puja akarta a barátnőm telefonját ellopni és fel is lökte a barátnőmet. És kikapta a kezéből a telefont meg a táskáját is el akarta vinni, de ha nem lett volna ott akkor egy gárdista akkor a gyerek simán elvitte volna a táskáját a kulccsal az irataival meg mindennel együtt és mire a barátnőm hazaért volna lehet már a házukat is kipakolták volna addigra. Az a gárdista elkapta a kölyköt és elzavarta, igaz hogy a szülei már kapával, kaszával mentek arrafelé de akkor már rendőrök voltak és visszafordultak.

A barátnőm azóta fél odamenni inkább gyalogol a másik buszmegállóig ami egy jobb környék és ott várja meg a buszt még ha 15 percébe kerül akkor is.

Mindig nem lehetek vele sem, mert nem egy helyen lakunk 50 km a táv legalább. Ez van sajnos. Idehaza ha valaki megpróbálná ezt már menne belőle a cirkusz pedig tuti hogy országos szinten is el lehetne ezt érni én szerintem.

De azt elmondom hogy Szlovákiában vannak durvább cigány bűnözések is mint idehaza. Ott a haverom autójából szedték ki úgy a rádiót hogy a haverom az autótól állt 1 méterre és mire visszanézett már nem volt benne se rádió, meg a kesztyűtartót is kitúrták de értéket nem találtak benne. Szóval ott durvább a szitu, de láttam egy videót ahol a rendőrök durvábban is bánnak el a cigányokkal ott bedobják őt a rendőrautóba még leütve is és nem vonják őket ezért felelősségre sem mert ugye ha más út nincs akkor így lehet ezt. Idehaza meg ezt is hiányosságnak tartom.

2013. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk nem messze egy kistelepülésen a polgármester megunta a higiénia teljes hiányát és a segélyt pottyantós WC meglétéhez kötötte. Ezért is elkezdtek vernyákolni a "honfitársaink". Ők arra nem voltak képesek hogy a 20. században WC-ben végezzék a dolgukat. Annyi munkát nem voltak hajlandóak elvégezni, hogy ássanak egy mély gödröt, hogy a dolgukat ne állat módjára bokorban végezzék.

Valószínűleg egy liberális jogvédő majd hatékonyan fellép a polgármester javaslata ellen, hiszen ez kirekesztő. Mindenkinek joga van munka nélkül tengődni.


A győri sztori nagyon elkeserített, mindig azt hittem hogy Nyugat-Mo. mentes az ilyenektől. Utópiának gondoltam ha már itt Hajdú, Szabolcs, BAZ megyékben az van ami.

2013. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!