Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában ugye sok a...

Szlovákiában ugye sok a magyar ellenes szlovák a politikusok miatt. Törvények, jogok?

Figyelt kérdés
A kérdésem főként az, tegyük fel, ha egy ottani szlováknak nem tetszem azért mert magyar vagyok és mondjuk csendőröknek valamit bemesél, ilyen olyant "vétséget" követtem el, mennyi esélyem van kibeszélni magam? főleg ha azt is számításba vesszük hogy csendőrök se csipik a magyarokat azok közt akiknél pl. olyant mondott ami nem igaz?
2012. márc. 5. 22:47
 1/9 bumbi02 ***** válasza:

Törvények és jogok ott is vannak. Ő állít valamit, bizonyítania kell. Ha valótlan állított úgyse tudja bizonyítani, ha valósat akkor meg nem oszt nem szoroz hogy magyar vagy-e.


Vannak ott is szélsőgesek mint nálunk, akik keresik a közös ellenségképet, választásnál is megfigyelhető volt hogy Slotáék milyen kérdésekre játszottak rá: magyar kérdés, görög kérdés (miért finanszírozza a görög válságot Szlovákia?) .. Nem is nyertek. Szlovákiában a magyarellenesség egy viszonylag szűkcsoportnál jelenik meg, szélsőségek mindenhol vannak. Legjobb példa az egészre hogy hány magyar képviselő lett.. Illetve hogy a kormányban egy magyar-szlovák együttmüködést hirdető Bugár Béla által vezetett párt is bekerült..

2012. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

általában azoknak vannak gondjaik a magyarokkal akik csak szökőévente találkoznak max 1-el, fent élnek a hegyekben és csak a hírekből értesülnek a dolgokról...ott meg persze megy az anyázás...

mellesleg itt is vannak törvények, szóval ha nincs bizonyíték, szemtanúk akkor le se fütyülik a dolgot. messziről sem olyan elmérgesedett a helyzet mint amit a média szajkóz.

2012. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szemtanu... talál pár havert akik ugyanugy magyarellenesek pl, és akkor már ott a "tanu"+ban neki. nagy lehetőség háztára
2012. márc. 6. 14:55
 4/9 bumbi02 ***** válasza:

szemtanu... talál pár havert akik ugyanugy magyarellenesek pl, és akkor már ott a "tanu"+ban neki. nagy lehetőség háztára



Bizonyítás még akkor sincs.. Ezt meg lehetne Mo-n is tenni.. Keresek két számomra ismeretlen csávót és megbeszélem velük h tanuskodjanak arról hogy te megvertél engem. hiába tanuskodnak ha az orvosi lelet kimutatja hogy semmi bajom nincs.

2012. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, te biztosan hallottál a Malina Hedvig ügyről azért kérdezed. Őt megverték évekkel ezelőtt mert magyarul beszélt az utcán. Aztán meg ráfogták,hogy csak kitalálta az egészet. Az ügy akkora botrány lett, hogy a mai napig nincs lezárva.

Kérdésedre válaszolva, én szlovákiai vagyok és még nem volt olyan élményem,hogy szlovákok lenéztek volna azért mert magyar vagyok. Ez az egész csak egy undoritó politika. Itt lakom a határ mellett. Sok szlovák van már a falunkban is és nagyon is jól megvagyunk egymás mellett. Nem bántják egymást a népek, ez egy tévhit. Ilyen idióták mint a Slota szitsák a népet, de az okosabbja persze ezt figyelmen kivül hagyja. A szlovákok is lesz.rják Slotát (persze nem mind).

Ha nem lennének politikusok akkor talán nem lenne ez az egymás iránti gyűlölet.

Ami nekem sokszor nem tetszik,hogy sokan vannak (MKP) akik verik a mellüket, hogy mekkora nagy magyar vagyok, és ha más nem veri a mellét akkor már le kell nézni mert ő biztosan már "eltótosodott" és nem eléggé magyar.

2012. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
AZ utolsóra nem tudok nem reagálni... Nem verjük a mellünket, hanem meggyőződésből magyarnak valljuk magunkat. Ne legyen már ciki azt mondani, hogy magyar vagyok! És én személy szerint nem azokra haragszok, akik nem verik a mellüket, hanem azokra, akik olyan kijelentéseket tesznek, mint például: "a gyerekek azért nem tudnak szlovákul, mert a tanítónénik nem tanítják meg őket" (miből is kell a tanítónéniknek tanítaniuk? talán rossz az iskolarendszer, eleve nem úgy van felépítve, hogy a magyar gyerek megtanuljon) továbbá: "nem magyarkodni kell, hanem cselekedni" (ez mind szép és jó, de akkor ne csodálkozzunk, hogy hatvanezerrel csökkentünk, mert igaz, hogy ehhez cselekedni kell, de az identitástudatot se volna rossz megőrizni), vagy: "a nyelvtörvényben nincsenek szankciók" (úgy hazugság, ahogy van). És kedves válaszadó: nem kell verned a melledet, ha nem érzed szükségét, de azért ne állítsd már be úgy, hogy minden rendben van itt nálunk! Mert igenis rossz a helyzet, amire megoldást kell találni. Nem mondom, hogy meg kell fojtani egymást, ellenkezőleg: intelligens emberek találhatnának megoldást a problémákra, ha meglenne a közös akarat. Remélem, nem sértettem meg senkit, de ez kikívánkozott.
2012. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Lehet te nem vered a melledet, akkor nem is rád értettem. De komolyan vannak olyanok akik túlzásba viszik, és ezzel én sem túlzom. Magyar vagyok a gyerekeim is azok, de attól tudomásul veszem, hogy Szlovákiában lakom és igenis tudni kell a nyelvet (sajnos, ez nélkül itt nem megy, rossz tapasztalat)... Hidd el én lennék a legboldogabb ha nem kellene a szlovákkal küzködni se nekem, se a gyerekeimnek. De kétlem, hogy ebben az országban ettől jobb lesz a helyzet, mint ami van. Amig a parlamentben olyanok vannak, akik nem fogadnak el minket, addig soha nem lesz változás! Bármennyire is fogunk hajtani...
2012. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, ahhoz hogy "ne állitsd be úgy mintha minden rendben lenne itt".

Én ezt nem is állitottam, én csak azt mondtam, hogy nem veszik le a fejemet a szlovákok és igenis felénk nincsenek konfliktusok a szlovákokkal! Látod, ezt én is mondhatnám, hogy vannak akik viszont az ellenkezőjét állitsák (már nem verekedésre gondolok). És ez itt a baj, hogy az egyik is fújja a magáét és a másik is, ahelyett, hogy közösen megbeszélnék. De ez csak álom.

2012. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudod, lehet, hogy nem csak álom... Most így gondolkozok, hogy Te is kulturáltan elmondtad a véleményed, ezt én tudomásul veszem és tiszteletben tartom, miért ne tehetné ezt meg mindenki? Nyilván nem tett jót a felvidéki magyarságnak a kettészakadás, de ha figyelembe vennénk a közös érdekeket és a régi sérelmeket megpróbálnánk elfelejteni, talán még újra lehetne erős képviseletünk a parlamentben. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link] Nemrég indult, a készítője nem ír hülyeségeket... Hátha van még remény...
2012. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!