Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU hogyan vehette fel az...

Az EU hogyan vehette fel az olyan elmaradottabb országokat, mint Románia, vagy Bulgária?

Figyelt kérdés

Jó, Mo. sem a fejlődés csúcspontja, de még mindig jobb a helyzet itt, mint mondjuk Bulgáriában. Jártam ott egyszer, tiszta putri, elmaradottság mindenfelé, tisztára mint Ukrajna elmaradott részei (és nem a turistáknak kipucolt részekből indulok ki).


De nem hogy Bulgária, már MACEDÓNIÁBAN gondolkodnak, ami ugyanilyen lerobbant.

Az összes nyugati ország kifejezte már az ellenszenvét az elmaradottabb tagállamok iránt, azok iránt akik képtelenek fejlődni (ide tartozik Mo. is), vagy nagyon rosszul költekeznek, mint Görögország.


Ha Bulgáriát ilyen könnyen bevették, akkor miért nem veszik be rögtön Horvátországot (bár az most lesz tag), vagy akár Albániát? Oké, hogy kritériumok vannak, amiket teljesíteni kell, de akkor is...



2013. jún. 16. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Kellenek a piacok és nem nagyon tudnak válogatni.

Albánia tervbe van , Szerbia meg már jelölt.

2013. jún. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az EU nem GDP alapján, hanem jog harmonizációs elvek mentén válogat. Ha egy ország hajlandó követi az EU értékrendjét, tag lehet, ami persze gazdasági előnyökkel is járHAT az adott országra nézve. Nyílván az Unió bővítésével stabilabb nemzetközi viszonyok is kialakulnak, így kisebb a kockázata helyi viszályoknak is (v.ö. déslszáv háború). Tehát a gazdasági fejlettség nem igazán befolyásolja a csatlakozást, politika és jogrend annál inkább.
2013. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pedig a görögöknél derült ki, hogy a gazdaság igenis számít...

Az EU-ban meg már a döntéshozás is nagyon nehezen megy. A sok támogatásról (amit Németo., meg ezek fizetnek) nem is beszélve.

2013. jún. 16. 23:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerbia várólistás, Macedónia tagjelölt, Montenegró is ide igyekszik, sőt a minden évben a csőd szélén álló Bosznia is.
2013. jún. 16. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Kell az új vámmentes piac.
2013. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MolotovPunk ***** válasza:

Munkaerő miatt kellenek ezek az országok csak.Ráadásul ahogy hallom Romániában most kezdődött el 1-2 éve rohamosan a privatizálás.

Egyébként másik:Görögország gazdaságát már rég a Németek tartják fent.Ez köztudott,ha németek nem lennének EUban,görögök már rég csődöt mondtak volna.Nagy befolyása,szerepe van a németeknek bizony.Erős gazdaság tartja lélegeztető gépen a gyenge gazdaságú görögöket.

2013. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Románia jelenleg Mo. fejlettségű, ha nem jobb. Bulgária tényleg elmaradottabb, de kell az EU-nak a piac.
2013. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Már bocs,de honnan veszed,hogy Románia annyira elmaradott?

Voltál legalább ott?Csak a kommunizmusban volt óriási a különbség,de a renszerváltás óta Románia is behozta.Ja,és

kicsit kezd elegem lenni abból,hogy az erdélyi magyarok ilyen szegények meg olyan buták.De az embernek mindig kell valaki aki szerencsétlenebb nála,ha bajban van,s máris jobban érzi magát.Ugye?

2013. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De milyen szempontból nézve?


Gazdaságilag? Azt már leírták fentebb: Romániával és Bulgáriával 2007-ben közel 30 milliós felvevőpiac csatlakozott az EU-hoz.


Geopolitikailag? Az EU így kijutott a Fekete-tengerhez és a Török határhoz, illetve lett Görögországgal szárazföldi összeköttetése a mag-Európának. Illetve így katonailag is erősödött az EU.


Politikailag? Míg a 2004-ben csatlakozottak között 8 kelet-európai volt és ezek német befolyási övezetűek, míg a 2007-ben csatlakozott román és bolgárt (főleg a románt) inkább frankofonnak tartották, így a franciák nagyon nyomták is ezt a két országot, hogy így legyen némi balanszt a német és francia befolyási övezetek között.


Másrészt a 2000-res években 2008-ig óriási konjunktúra volt a világban, így pozitívabban álltak a bővítéshez is a nyugat-európaiak akkoriban.


Kb. ezek miatt...

2018. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


éjszaka van elnéztem, Görögország is határos Törökországgal. De a Románia Bulgária kettőssel a török vonal is megerősödött mivel Bulgária nincs olyan rossz viszonyban a törökkel mint a görögök.


És ne feledjük 2007-ben még volt némi realitása egy majdani török EU-tagságnak.


Ma már nyilván ennek semmi esélye Erdogannal, az EU-nak elég szembe nézni a menekültkrízissel, görög válsággal (korántsem csengett le mégha a magyar sajtóban csak a menekültekkel foglalkoznak is folyamatosan, mert ez az érdeke a fidesz kormánynak) és a kelet-európai "szabadságharcos" kormányok jelentette kihívások is megtették a hatását.


Nem hígítja föl nyugat-európa jobban az EU-t a törökökkel. Az az EU végét jelentené. De 2007-ben még más szelek is fújtak... :)

2018. szept. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!