Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Bajnai lecsökkentené a...

Ha Bajnai lecsökkentené a minimálbért nálunk is olyan alacsony lenne a munkanélküliség, mint Romániában?

Figyelt kérdés

Romániában a legalacsonyabb a minimálbér az EU-ban (kevesebb, mint fele a magyarnak) és a munkanélküliség is alacsony.

[link]


Igaz Bulgáriába csak 1%-kal magasabb a minimálbér, mint Romániában, ott viszont átlag feletti, magas a munkanélküliség. Ennek lehet, hogy a fejletlen infrastruktúra, az ország perifériahelyzete az oka. Magyarországon viszont fejlett infrastruktúra van és közel van a fő piacokhoz, a munkaerő is kicsit képzettebb, így versenyképesebbek lennénk, mint Románia.



2013. jún. 21. 16:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Drágám, miért is lenne jó, ha 30k-ért dolgoznának az emberek? Mármint az emberekre nézve. Mert abból jobban megtudna élni mint más 60-ból?


Ezzel a cégeknek lenne jobb.

2013. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Elég lenne a járulékokon csökkenteni. Amúgy Bajnai tervez ilyesmit? Én még nem hallottam tőle, de lehet hogy lemaradtam valamiről.
2013. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8%
Nem. Jelentősen megugrana a munkanélküliség.
2013. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
63%

A jelenlegi magyar minimálbér is népnyúzás ezekhez az árakhoz képest.


Azt is nézd , hogy Romániában másak az árak

2013. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

LiBajnai egy nyomorék, itt látszik a legjobban a "hozzáértése".

Ha lecsökkentik a minimálbért, még több munkanélküli lenne, és a bűnözés kb. a duplájára ugrana fel (értsd: aki 60 ezerért nem akar dolgozni, 30 ezerért még annyira sem fog).

És komolyan van olyan birka, aki őt akarja következő miniszterelnöknek :D LOLWUT

2013. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Bajnai a minimálbér költségét akarja csökkenteni nem a mértékét!Sőt azonnal 10-15 ezerrel többet vihetne haza egy minimálbéres mert visszaállítaná az adójóváírás intézményét.Orbánék hiába emelték a bruttó minimálbért 73500-ról 98 ezerre a 24500 forintos emelésből a dolgozó csak 4 ezer forintot látott.Közben elvették a 15 ezres adójóváírást is.Egy 100 ezret kereső zsebében 2010 előtt 74 ezer maradt,most 65 ezer...
2013. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Bajnai soha nem mondta, hogy csökkenteni akarja a minimálbért. A munkabérre rakodó adóterheket akarja csökkenteni, hogy a minimálbér nettója magasabb legyen. Amit csökkenteni akar, az a magas keresetűek nettó bére, mert megszüntetné az egykulcsos adót.
2013. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Romániában 50 ezer a nettó minimálbér, itt 65. Ez nem egy nagy különbség, főleg nem azt nézve, hogy ott minden 20-50%-al olcsóbb. Más okokból nagy itthon a munkanélküliség.
2013. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Nyilván több munkahely lenne, ha kisebb lenne a minimálbér, viszont nem tudom hogy vagytok vele, én ennél kevesebbért el se mennék dolgozni, inkább én is élnék segélyből vagy dolgoznék feketén.
2013. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
Akik azt írták, hogy ennek hatására nőne a munkanélküliség, azoktól meg kéne vonni a szavazójogot.
2013. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!