Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megéri Németországba íratni...

Megéri Németországba íratni az állandó lakcímemet ha apám ott él?

Figyelt kérdés
Édesanyám meg Apám külön él és apám kint él Németországban felajánlotta azt ,hogy ha oda vagyok bejelentve akkor kapnék 180 Eurót havonta amire nekem eléggé szükségem lenne , mert főiskolára évente 400 ezer forintot kell költenem (+ könyvek vizsga díj stb ). Első kérdésem ,hogy ez tényleg így van -e illetve megéri-e mitől esek el gondolom főiskolánál részösztöndíjtól meg akár Diákhiteltől alapból ,de azon felül dolgozhatok-e meg tanulhatok úgy hogy itthon csak ideiglenes címem van Tb-t megtudom -e valahogy oldani milyen buktatókat tudtok ebben az élméletben .

2013. jún. 29. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze ,hogy ha teheted van aki bejelentsen akko ,butaság lenne ne.Lehet több cimed is,több állampolgárság .Az én gyerekeimnek 3 van,a párom nem magyar és harmadik országban élnek.A legokosabb ben keverni,Mo.-on legyél csak magyar állampolgár és ne is nagyon dicsekedj a kinti életeddel ,ugy sem értik.Ha nem mondasz el semmit akkor nem esel el semmitöl.Odakint ugyanigy.
2013. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kétlakiságnak sok buktatója van ,pl. Mo.-on szükség van állando lakcimbejeletésre mert a nélkül nem adnak ki személyit és jogositványt.el kell végezni az iskolát,az ,hogy hogyan intézad az anyagiakat utána már nem érdekes.Ha nem akarod otthon a küszöböt rágni akkor ki kell menni dolgozni.Sokkal jobb életük van kint a németeknek mint a vendégmunkásoknak,ezért minél hamarabb intézd a kinti honositást.
2013. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes bejelentés nem sokat ér mert az idövel megszünik.Az állandóhoz kell valaki pl.szülö aki bejelent,magad csak akkor intézheted,ha van saját ingatlanod és mint tulajdonos bejelentkezel.Több országban is lehet állandó lakcimed.Senkit se érdekel,hogy Hotvátoknál,vagy Majorkán mid van és ott is van-e lakcimed.De mint már az elején irtam ,jobb feleslegesen nem kikotyogni,meg sem erti az átlag polgár mi az több nyelven több országban hontalan világpolgárnak lenni.
2013. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!