Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok szeretik a románoka...

Az oroszok szeretik a románokat vagy fordítva? És ha igen miért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem a komunizmusba kötelező volt az Orosz nyelv Romániába és mindig kellet fizessenek az Oroszoknak
2013. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
(Az orosz szó, mint melléknév kisbetűvel írandó.)
2013. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen!!! I love Romania! Szergely voltam.
2013. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik őket:D
2013. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Utálják az oláhokat, és fordítva is így van.
2013. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pro Patria ***** válasza:

Ez az eset talán enged némiképp következtetni:

[link]

2013. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gazi ***** válasza:

Szeretem amikor az oroszok eljátszák a teljesen ártatlant.

"Felháborítónak tartják, a román miniszterelnök kijeletését"... azt nem tartják annak, hogy hátbatámadták Lengyelországot és elorozták a románoktól Besszarábiát? Nem mintha sajnálnám a románokat, de hát istenkém, még van bőr a pofályukon?

2013. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
100%

Náluk valami alternatív történetírás létezik.


Azt hittem, csak szóbeszéd, de amikor láttam egy orosz dokumentumfilmet, megtapasztaltam, hogy tényleg így van.

A film egyébként nem volt roszz, de a zárósorokban átmentek aktuálpolitikába. A következő gondolatokkal "köszöntek el":


"Ma a NATO és a Nyugat egy kalap alá veszi a náci Németországot és a Szovjetuniót. Németország és nem a Szovjetunió kebelezett be kisállmokat, indított világháborút"

- Mi is volt Finnországgal, a balti államokkal (Észtország, Lettország, Litvánia), Besszarábiával?

Kik támadták meg szövetségben a németekkel Lengyelországot?


"Németország, és nem a Szovjetunió területén álltak haláltáborok!"

- Na és a Gulag-ok mik voltak, és hol...?


"Hogy képes bárki is az Európát felszabadító Szovjetuniót egyként emlegetni a Nürnbergben elítélt náci bűnösökkel?"


És a legjobb, amikor azt mondják - mint amit az idézett cikkben is használ a politikus, úgy néz ki, ez sablon védekezés -, miszerint "ezzel újra megölik a fasizmus elleni harcban elesett szovjet katonákat".


(És arra már részletesebben ki sem térek, hogy olyan fejtegetésbe kezdenek, amely szerint Európa szégyenli, hogy "ő adta a világnak Hitlert", ezért akarja "Sztálin felé tolni" a bűnök elosztását, egy kalap alá venni őket, hogy "átadja" némiképp a felelősséget. Ezen már tényleg mosolyogni sincs ereje az embernek.)


Ilyenkor felvetődik bennem: mégis mi zajlik az orosz közoktatásban?


[link]

Akit érdekel, youtubeon fent van.


Nekik ez a történelmük egy dicső pillanata, a még ma is megünnepelt Nagy Honvédő Háború, és egyszerűen homokba dugják a fejüket ezzel kapcsolatban, nem hajlandóak kritikát elfogadni róla. Nem, mert hősi eposzként értékelik.

2013. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés így helyes: Az oroszok szeretik a románokat, vagy fordítva? És ha igen miért nem?
2013. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!