Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban milyen megfontolásb...

Az USA-ban milyen megfontolásból lettek bizonyos városok egyes tagállamok fővárosai?

Figyelt kérdés

Ezt azért nem értem, mert ha belegondolok, akkor pár darab elég furán jön ki.

Érthetőbben:

pl:


New York állam fővárosa nem New York, hanem Albany. De miért?


California állam fővárosa Sacramento. Pedig ott van Los Angeles, San Francisco is.


Nevada fővárosa Carson city, és nem Las Vegas.


Illionis állam fővárosa nem Chicago, hanem Springfield.


Florida állam főrávosa nem Miami (vagy Jacksonville ha már az a legnagyobb), hanem Tallahassee.


stb stb.



Csak érdekel.

Hogy hogy nem a legnagyobb várost nevezik ki tagállam fővárosnak? Vagy ha nem is a legnagyobbat, hanem a legjelentősebbet. Én el nem hiszem, hogy Albany jelentősebb New York-nál. Vagy Los Angeles/San Francisco Sacramento-nál. Vagy amikor létrehozták ezeket a tagállamokat, mi alapján döntötték el, hogy mi lesz a főváros?



2013. júl. 21. 23:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy csomó olyan város van, ami sokkal jelentősebb és nagyobb a tagállam fővárosánál. New York, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Chicago stb...
2013. júl. 21. 23:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig a legnagyobb, legnépesebb és a leghíresebb a főváros, amikor fővárosok lettek.


Akkoriban, New York...stb városoknak nem volt olyan jelentőségük, mint ma , nem voltak szimbólumok.


Végül is magának az USA-nak a fővárosa is kicsi a többihez képest.

2013. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsi?

Hogy hogy kicsi?

Vagyis mennyire? Washington D.C. az Marylandben van.

2013. júl. 21. 23:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg....nem is gondoltam volna, hogy csak 600ezren lakják...akkor ezek szerint Budapest nagyobb mint az USA fővárosa?


Egyébként :

Albany : 94ezer fő

New York : 8millió fő

2013. júl. 21. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"New York állam fővárosa nem New York, hanem Albany. De miért?"


A Függetlenségi háború idején New York város brit megszállás alatt volt. Bár az is igaz, hogy akkor sem ez a város volt az állam fővárosa. Viszont az akkori székhelyt, Kingston-t porig rombolták. Albany meg előnyös földrajzi helyzettel rendelkezett (könnyebb volt megvédeni) és így ideiglenes székhelyből állandóvá vált.


"California állam fővárosa Sacramento. Pedig ott van Los Angeles, San Francisco is."


Sacramento az aranyláz idején jött létre és fontos infrastrukturális központ volt abban az időben, valamint jelentős személyek is éltek itt. Továbbá nem a tengerparton helyezkedik el.


"Nevada fővárosa Carson city, és nem Las Vegas."


Las Vegas-t közel négy évtizeddel Nevada állam létrejötte után alapították és további négy évtized múlva lett csak jelentős város.


"Illionis állam fővárosa nem Chicago, hanem Springfield."


Akkoriban Springfield jelentősebb város volt mint Chicago.


"Florida állam főrávosa nem Miami (vagy Jacksonville ha már az a legnagyobb), hanem Tallahassee."


Tallahassee félúton volt St. Augustine és Pensacola között, amelyek akkoriban a politikai-gazdasági központjai volt a térségnek.

2013. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem én, de miért volt az baj, h a város a tengerparton van? (San Francisco, Los Angeles)
2013. júl. 22. 08:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobban ki van téve egy tenger felől érkező támadásnak.
2013. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!