Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Múltkor egy biztonságpolitikai...

Múltkor egy biztonságpolitikai szakértő azt mondta a rádióban, hogy a világ 3 leglehallgatottabb országa Irán, Pakisztán és Németország. Az első kettőt értem, de No. Mit keres benne?

Figyelt kérdés
Németországot miért hallgatják le?
2013. júl. 31. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom félnek az urak a zsidóellenességtől.
2013. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
65%
Németország a saját állampolgárait hallgatja le valószínűleg, a szép új világ értelmében ez vár minden nyugati országra, és ők ebben élharcosok. Az USA miért nincs a listában?
2013. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

USA meg Németország rendesen együttműködött ebben a lehallgatósdiban.

Természetesen Németországban ez igen jó kampány lesz az ellenzéknek, főleg, hogy lassan választások.


Németország egy kemény rendőrállam, majdnem durvábban, mint az USA.

Az alkotmányuk sem semmi a németeknek.

2013. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Találgatások.

Azt még értem, hogy aki nem foglalkozik ilyesmivel, erre kényszerül, ha mindenáron véleményt akar mondani. De hogy egy állítólagos szakértő miért mond ilyent, az számomra rejtély (ennyire becsüli a saját munkáját?). Az még inkább rejtély, hogy képes ilyen titkos adattömeghez hozzáférni - ha van egyáltalán - amelyből megállapít sorrendet. Ekkora bátorságra - tapasztalataim szerint - kizárólag a témában teljesen járatlanok szoktak vetemedni. A többi nem kívánja önmagát lejáratni.

2013. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én pont az első kettőn csodálkozom, Németország egy fejlett ország, ott lehet fejlett lehallgatást üzemeltetni


no de Pakisztán meg Irán? két totál elmaradott és alul szervezett ország


azon csodálkozom, hogy egyáltalán van hatékony lehallgatásuk

2013. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Antimod ***** válasza:

"azon csodálkozom, hogy egyáltalán van hatékony lehallgatásuk"


Én is, de nyilván arányokról beszélünk: pl. az internetforgalom 90%-át megfigyelik.

A különbség pedig, hogy Németországban az internethasználat 90%-os a lakosság körében, Iránban pedig 17% (csak tippek, most nem ez a lényeg).

2013. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Németország egy kemény rendőrállam, majdnem durvábban, mint az USA.

Az alkotmányuk sem semmi a németeknek."



Ezeket kifejtenéd? Mitől rendőrállam No.?



#4-es:


Ez a munkája, ő ennek a szakértője, így én hiszek neki. Nem állítólagos szakértő, egyetemen is tart előadásokat.


Itt láthatod:


[link]



"no de Pakisztán meg Irán? két totál elmaradott és alul szervezett ország


azon csodálkozom, hogy egyáltalán van hatékony lehallgatásuk"



Ahol van mobiltelefon, ott már lehet lehallgatni.

2013. júl. 31. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit a médiában leadnak, nem kell mindent egyből abszolút biztos forrásnak tekinteni. Nagy a média hatalma, az emberek meg el is hiszik. Németország erős, fejlett ország, nem hiszem hogy szükségük lenne lehallgatni polgárait. Főleg hogy ha ez egy átlagos ember számára ennyire elérhetővé válhat, majdnem minden német tudna róla ás hatalmas tüntetések lennének ez ellen. Én viszont nem látok hatalmas tüntetést sehol Németországban. Az viszont hogy az USA hol van, nem tudom.
2013. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha megnéznéd mondjuk a linket, meg utánanéznél ennek az embernek? Ez nem valami akciófilm, vagy olcsó hír, amit "leadtak a médiában", hanem egy szakértő, aki rendszeresen publikál, meghívják beszélgetős, politikaelemzős műsorokba, és EGYETEMEN TANÍT! Vili? Kóklerek nem kapnak egyetemi katedrát.
2013. aug. 2. 09:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz a pali, de nem teljesen világosan fogalmaz - nagyon igyekszik beleférni az idöbe:)


A köntextusbol azért kijön: a Snowden által kiszivarogtatott adatok szerint az USA altal leglehalgatottabb országokról van szó, hogy ez konkrétan mit is jelent, nem mondja.


Szoval a Német államnak (elvben) nincs sok köze hozzá.


Németországban most eltem ott 7 évet, NEM rendörallam, az átlagemberek is sokkal érzékenyebbek a demokracia sérülésére, és nem is olyan beszariak mint MOn. De nem is lehet kirugni (szinte) senkit mert pl. a miniszterelnököt támadja, vagy tüntetni jár, ez alapvetö joga.

2013. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!