Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arabok az ókorban is...

Az arabok az ókorban is gyakran terrorizáltak más népeket?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 22:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
miért, ma kiket terrorizálnak, azokon kívül akik őket is?
2013. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
kb annyira gyakran, mint amennyire őket terrorizálták.
2013. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Nos, az tény, hogy az iszlám vallás megjelenése előtt főleg útonállásból éltek.
2013. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
3#: egy része biztosan. egy része kereskedelemből, egy nagyobb része földművelésből egy még nagyobb része pedig állattenyésztésből
2013. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Hát én nem vagyok biztos benne, hogy ott sok a művelhető föld. (Nem tudom, ha van, akkor elnézést kérek.) De igen, az biztos hogy egy részük állattenyésztéssel, és kereskedelemmel is foglalkozott.
2013. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem feltétlenül az arabok, de azon a területen már az ókorban is folyamatosan ment a balhé, alig volt város, ami két egymást követő évben ugyanannak a tulajdonában lett volna :D
2013. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
hogy érted?
2013. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
A kérdező nem a háborúkra kíváncsi szerintem, ha kulcsszóként a 911-et adta meg.
2013. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Az iszlám is a hódításoknak, a dzsihádnak köszönhetően terjedt el 100-200 év alatt.

Arábiából kiindulva az egyesült arab seregek leigázták Egyiptomot, Líbiát, Tripolitániát, a berbereket, a szíreket, Kelet-Anatóliát és a kor nagyhatalmát, Perzsiát is.

80 évvel Mohamed halála után, 711-ben már az Ibériai-félszigetet is meghódították.

2013. aug. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Komplikato ***** válasza:
86%

"Az iszlám is a hódításoknak, a dzsihádnak köszönhetően terjedt el 100-200 év alatt."


Mondjuk az is érdekes sztori, hogy a tatárok eljutottak Bagdadig, aminek olyan folyományai lettek, hogy hazahurcolták a kultúrát és dél-Ázsiában eléggé elterjed.


Szerintem eleve terror cselekménynek nevezhető tetteket nem nagyon csináltak 1800-as évekig az emberek, az arab törzsek hol egymással, hol a perszákkal, hol meg az európaikkal háborúztak, de az nem terrorizálás az háború volt.


Robbantgatni meg anno ugye Ábrahám másik ága kezdte az angolokat ... azt amit most csinálnak, azt a 70-es években készen kapták az igen "jó képességű" és emberségéről híres Japán Vörös-hadseregtől.

2013. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!