Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Veszélyben a "made in Germany"...

Veszélyben a "made in Germany" védjegy?

Figyelt kérdés

[link]


Mit szóltok ehhez?


Melyik féllel értetek egyet?



#Németország #német termék
2013. aug. 8. 15:03
1 2
 1/12 rémuralom ***** válasza:
100%

Az EU-nak adok igazat. És hogy miért? Ezért:


"Eric Schweitzer szerint a Made in Germany a minőséget jelzi. Azt jelenti, hogy a termék német gyártmány, vagyis "a legmagasabb szintű technológia, formatervezés és megmunkálás" jellemzi."


Na, ez egy bődületesen nagy baromság. Pusztán a tény, hogy valami Németországban készült, marhára nem garantálja, hogy hiperprecíz, hiperokos, hiperszőke, hiperkékszemű (ez utóbbi kettőért bocsi, de nem hagyhattam ki) németek állították elő a legmagasabb szintű technológia segítségével. Lehet, hogy egy Düsseldorf melletti sufniban készítette kéziszerszámokkal egy két éve becsempészett török család. Hát ezért nem értek egyet ezzel a Schweitzerrel. Ha a német áru tényleg olyan oltári jó minőséget képvisel, akkor made in Germany felirat nélkül is meg fogja állni a helyét a piacon. Ha meg nem, akkor jobb is, ha nem veri fel az árát ez a három angol szó.

2013. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A cikkben felhozott példánál maradva az emberek előbutóbb úgyis rájönnek, hogy a "Made in Tunesia" is tud minőségi lenni, ha az tényleg jó. Másrészt az utóbbi években erősen visszaéltek a vásárlók bizalmával a "Made in Germany" címke használói, én egyáltalán nem tartom etikus dolognak, hogy rányomják a cégek minden szemétre csak azért, mert már csak egy kis köze is van az országukhoz.

Szóval hogy kivel értek eggyet? Brüsszellel, a védjegy nincs veszélyben, sőt, ha jól alkalmazzák pont, hogy javukra vállhat.

2013. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 rémuralom ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ami tényleg Németországban készül, azon ezentúl is ott díszeleghet a made in Germany felirat. Az áruk eredetére különösen érzékeny nacionalisták általában arra szoktak panaszkodni, hogy amit csak átcsomagolnak Magyarországon, arra már rá lehet írni, hogy magyar termék. Na, hát ezentúl majd nem lehet. Mi ezzel a probléma?
2013. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Melyik féllel értetek egyet?"


Eric Schweitzer-rel.

Hogy miért?

Mert igaza van.

Van egy terméked, amit Németországban tervezel meg, szerelsz össze, de tunéziában rávarrnak egy gombot, és ettől fogva Made in Tunesia? Ugye ez csak vicc?

Kedves előttem szólók pedig nézzenek meg pár videót vagy olvassanak kicsit többet arról, mi is az a Made in Germany valójában, mielőtt alaptalanul ítélkeznek. Remélem nem fogják bevezetni,de ettől függetlenül én maradok továbbra is a német minőségnél. Azt veszem, bármi is lesz.

2013. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A híres német precizitás :D Nem szoktam ilyet írni, de: LOL. Inkább örüljenek neki, hogy van olyan palimadár, akinek még el lehet adni ezzel a reklámmal a sok német szutykot.
2013. aug. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen a híres német precizitás. Ha meg nem értesz hozzá, minek írsz ide? Tudok mutatni videót, vagy akár cikket, a német minőség mibenlétéről. A made in Germany nem az 5 éve fentálló 10 forintért bármit megcsinálunk 10 forintért made in china, vagy bármi más. Ennek múltja/ történelme van, és valóban egy szlogen lett. Aki meg nem szereti, ne keresse, ennyire egyszerű. Nekem akkor is ezek a termékek maradnak/lesznek a legjobb termékek a piacon.
2013. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nekem akkor is ezek a termékek maradnak/lesznek a legjobb termékek a piacon."


Nekem meg a mackósajt. Ezzel el is árultad, hogy nem a minőséget keresed, hanem azt, amire ráírják, hogy "minőség", magyarán amit a reklámban látsz, meg a videóban amit ide akarsz biggyeszteni, bizonygatva (nem is nekünk, inkább magadnak), hogy te bizony a minőséget veszed, nem vagy akárki. Francokat. Ezek a ker.kamarák és egyéb szervezetek, mint Schweitzer úré is, abból élnek már jó rég óta, hogy igen drágán eladják a címkéjüket ("Made in Germany") mindenféle cégeknek egy kis plusz bevétel reményében, mert egyes hülyék pont ezt keresik. Múltja és történelmbe biztos van, de jelene és jövője nincs. Közben az ipar gyökeresen megváltozott, de Eric Schweitzerék még mindig meg akarnak élni a dologból, hiszen te vagy rá a legjobb bizonyíték, hogy van kereslet a címkére. Abból meg jobban profitálnak, ha 3 millió termékre rakják rá a billogot, mintha csak 300 ezerre tehetnék.

2013. aug. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es:


De igen, én a minőséget keresem.

A minőség pedig egyenesen következik abból, hogy Made in Germany. Ennyi a történet, ezért keresem ezeket a termékeket, nem azért, mert a Schweitzer úr ezzel etet.

Ez nem csupán reklám. Ez a valóság.

2013. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megkövetelik hogy amire rányomják hogy Made In Germany vagy bármilyen más nemzet akarja a minőséget ezzel garantálni, akkor tényleg száz százalékban ott készüljön, ne nyolcvanban ne ötvenben. Könnyebb nyomon követni és a fogyasztó is azt kapja amit megérdemel.


Eric Schweitzer csak a saját és hasonszőrű barátjait érdekeit és pénzét félti amit olyan nevetséges érvekkel véd, hogy így súlyos veszteséget szenved el a KKV mert nem tud Tunéziában robotoltatni néhány szerencsétlent, akik elvégzik a munka érdemi részét fillérekért.


Persze buknak ezzel akik külföldön szereltetnek össze, de kibírják. Ez az ára hogy átláthatóbb legyen a vásárló és az ellenőrök számára és a nacionalisták is megkapják régi vágyuk teljesítését Brüsszeltől. Maximálisan igaza van Brüsszelnek és ez ritka öröm manapság.

2013. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik eddig nem tudták volna mi az a made in Germany valójában ;)



http://www.youtube.com/watch?v=nd5WGLWNllA

2013. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!