Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vélemények a Zeitgeist filmekről?

Vélemények a Zeitgeist filmekről?

Figyelt kérdés
Direkt ebben a témakörben van, nem a médiaismereti tényezők érdekelnek, hanem a tartalomról mi a véleményetek? Elhiszitek azokat az összeesküvés elméleteket amiket a filmben mutatnak be?
2009. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Csak így tovább;)
2011. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 Dylena ***** válasza:

Régebben láttam, de azt hiszem újra megnézem, mert csak nagyvonalakban emlékszem. A Zeitgeist Moving Forward-ot is megnézem.

A véleményem az, hogy igazából nem tudom, hogy minek lehet hinni és minek nem. A film felvetése számomra -sajnos- elképzelhető és logikusnak is lehetne mondani. Van benne igazság. A reptoidokról hallottatok?


Most komolyan. Minden ember a Földön úgy érzi, hogy minden renjdén megy a világban és csak egyre jobb lesz? Oké, hogy nem hiszitek el, amit hallottatok, szívetek joga hozzá. Akkor megkérdezem, hogy miben hisztek?


Amikor valami brutális, kegyetlen, igazságtalan hírt hallok, pl. tömeggyilkosságról szóló, pszichopatákról szóló, stb. egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ilyen miért történhet meg és hogy tudunk-e még lejjebb süllyedni. Nektek nem fordul meg a fejetekben, hogy hogyan történhet meg ilyesmi? Mi az oka?

2012. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Most komolyan. Minden ember a Földön úgy érzi, hogy minden renjdén megy a világban és csak egyre jobb lesz?"


Senki sem hiszi ezt. És képzeld, ennek ellenére a Zeitgeist típusú blődséget csak néhány félművelt lúzer veszi be.


Érdekes, mi? Akár el is kezdhetsz gondolkodni, vajon miért alakul ez így.

2012. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Dylena ***** válasza:

Egy pillanat. Én nem azt állítom, hogy szóról szóra igaz lenne. A reptoidos elmélet meg egészen hihetetlen nekem, ami szintén ebbe a témakörbe tartozhat.


Nem egészen értem, hogy mit akarsz ezzel mondani. De nyilván nem sokat, ha nem tudtad/nem akartad megindokolni, hogy érhető legyen. De bármikor elmondhatod a véleményed, gondolatod, ha van ilyened.

2012. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Nem egészen értem, hogy mit akarsz ezzel mondani."


Melyik szót nem értetted? :))))

2012. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Dylena ***** válasza:
Nem kívánok vitázni a semmiről.
2012. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

22:09


Ha nem kívánnál vitázni, nem vitáznál :)))

2012. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Dylena ***** válasza:

Teszek még egy kísérletet arra, hogy érthető legyen a véleményem az összeesküvés elméletekkel kapcsolatban, nem csak Zeitgeist-el kapcsolatban.


Legelőször a Zeitgeist-el találkoztam, aztán kis keresgélés után jött a többi elmélet.


Kutakodásom során eljutottam egy ún. luganói tanulmányhoz is. Állítólag egy olyan kutató írta, akinek része volt a népességcsökkentési elmélet megalkotásában. Címe nagyon lényegremutató és lehangoló: Susan George: "Halj meg időben, ne okozz másoknak gondot!" Dr. Csáth Magdolna fordításában. És itt van még pl. Alan Watt, az ő elméleteiben sok igazságot látok és egészen hihető. És a Susan George-elmélet volt az egyetlen eddig, amiben megoldási lehetőségekről is esett szó. A Zeitgeist és David Icke "tanai" nekem helyenként már túl soknak tűnnek. Úgy értem, Mr. Icke -nek több tanulmánya is megjelent és van közöttük olyan, ami azt állítja, hogy az a bizonyos "Elit" gyíkemberekből-reptoidokból- áll. Nahát ennél a résznél azért lefagytam. Ezt, akármilyen nyitott is vagyok, nem tudja bevenni az agyam. De lehet ezért pont nem is kell. Ettől függetlenül sok olyan dolgot találtam nála is, ami logikusnak és hihetőnek tűnhet.


Nem célom az értelmetlen, meddő vitázás, ha valaki nem nyitotta ki a szemét, nem én fogom kinyitni neki.

Viszont célom, hogy megértsek dolgokat, hogy minnél több infót, tényeket gyűjtsek és aztán magam dönthessem el, hogy mit tartok hihetőnek és mit nem. Egyébként ezt javaslom mindenki másnak is.

Elég abból, hogy valaki (pl. 22.09-es) hall egy véleményt tőlem ,vagy bárki mástól és ezáltal félművelt lúzernek, vagy bármi másnak titulálja, csak úgy. Érvelés, indolkás, javaslat nélkül semmilyen tartalma nincs számomra az ilyen személyeskedő hozzászólásoknak és nem érdekelnek. Mint már mondtam, nem célom, hogy vitázzak azért, hogy bárkit meggyőzzek bármiről.

Csupán érdeklődöm és szeretnék eszmét cserélni hasonlóan nyitottan gondolkodó emberekkel. Ez minden.

2012. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
47%

10:17


"Kutakodásom során eljutottam egy ún. luganói tanulmányhoz is. Állítólag egy olyan kutató írta"


A luganói tanulmány egy REGÉNY. Szerzője Susan George szélsőbalos aktivista. Arról szól, hogy MI LENNE, HA a lehető legrosszabbul alakulna a jövő George szerint.


Érted? Regény. A földrajzot sem a Gyűrűk urából kell tanulni, mert az is regény.


"A Zeitgeist és David Icke "tanai" nekem helyenként már túl soknak tűnnek."


A világ nem úgy működik, hogy egy csipetnyi elmebetegség még tűrhetően leírja a világot, de három púpozott kanál elmebetegséget már inkább szégyellünk :)))


"Ettől függetlenül sok olyan dolgot találtam nála is, ami logikusnak és hihetőnek tűnhet."


Ebben biztos vagyok, pl. egészen biztos Icke is meg tudja mondani, hogy mennyi 5+8, sőt, azt is tudja, ki volt Napóleon. Egy elmebetegnek nem az összes megnyilvánulása beteges. Sokuk normálisnak tűnik, amíg rá nem tér a kedvenc témájára ("Képzeljétek, van egy elméletem...") :DDDD


"Nem célom az értelmetlen, meddő vitázás, ha valaki nem nyitotta ki a szemét, nem én fogom kinyitni neki."


Akkor mégegyszer:


David Icke gyakorló elmebeteg.


A luganói tanulmány egy regény.


Alan Watts az 50-es, 60-as évek nyugati buddhista divatjának körülrajongott szerzője, egyfajta coelho vagy müllerpéter.


Ezek nem komoly tudósok. Semmire nem nyitják rá senkinek a szemét.


"Viszont célom, hogy megértsek dolgokat"


Akkor menj el egy könyvesboltba vagy könyvtárba, szerezz pár bevezető közgáz, politológia és szociológia tankönyvet, és rögtön érteni fogod, micsoda ökörségeket hadovál a Zeitgeist.


Ja, hogy pár száz oldalas könyveket elolvasni nehezebb, mint megnézni egy youtube videót? Hát az lehet, de a tudáshoz ugyebár nincs királyi út.


"Érvelés, indolkás, javaslat nélkül"


Ha olvasol is, nemcsak panaszkodsz, akkor máris tanultál volna az előző hozzászólásomból. Már rég kikölcsönözted volna közkönyvtárból Saint-Simont, és meggyőződtél volna arról, hogy vazze, ez tényleg ugyanaz, mint a venus project, csak 200 évvel ezelőtt. És már most beljebb lennél annyival, hogy megkérdőjeleznéd, hogy a zeitgeist újdonság, és megkérdőjeleznéd, hogy tényleg olyan marha egyedülálló politikai eszméről van-e szó. Sőt, talán már azon töprengenél, hogy ebből a csodálatos mozgalomból miért nem lett 200 év alatt semmi. És ez továbbvezetne egyéb olvasmányokhoz, és fejlődne a gondolkodásod.


"semmilyen tartalma nincs számomra az ilyen személyeskedő hozzászólásoknak"


Mivel nem akarsz látni, ezért nem is látsz semmit. A tartalmat sem látod ott, ahol nem akarod látni. Mert önmagadat kábítod, mint minden szektatag. A zeitgeist egy szekta. Tudom, kínosan hangzik, de hát a baj felismerése az első lépés a megoldás felé. Szabadítsd ki az elmédet a zeitgeist-szekta börtönéből.

2012. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Dylena ***** válasza:

Jártam főiskolára -amit el is végeztem-, többek között pszichológiát, szociológiát, közgazdaságtant is tanultam. Köszönöm az infókat. A lenézést és a stílust viszont nem. Az meg kifejezetten sértő és gusztustalan, hogy le szektatagozol engem úgy, hogy semmit nem tudsz rólam. Én nem vagyok semmilyen szekta tagja és nem is kívánok az lenni sem most, sem máskor. Kinek képzeled te magad??? Egy bocsánatkérés lenne a minimum. És nem szívesen tanulok olyantól, akiben 2 perc után ellenszenvet, megvetést érzek, de bizonyára az én hibám. Mint ahogy az is, hogy erőmön felül megpróbálok toleráns, empatikus, megértő és udvarias lenni még azzal is, aki egyébként nem érdemelné meg és egészen eltérő véleményen vagyunk. De ha gondolod, válthatok a kedvedért és átmehetünk személyeskedésbe is. Érted megteszem, ha nem veszel vissza magadból. Csak egy kis kontrollt kérek, látod, még én is meg tudom csinálni, egy ilyen "agyatlan, műveletlen szektatag". Akkor neked is biztosan menni fog, igaz? Ha sikerül, akkor talán még értelmesen is tudnánk beszélgetni. Rajtad múlik.


Nem gondolom, hogy a Zeitgeist újdonság, hiszen a tudósok, szakértők elég régóta figyelmeztetnek már arra minket, hogy a Földet nem lehet a végtelenségig bűntetlenül kihasználni, ahogyan az embereket sem. Ezt akkor is így gondoltam, amikor azt sem tudtam, hogy mi fán terem a Zeitgeist, a pszichológia, a szociológia, vagy a közgazdaságtan. Csupán éreztem, hogy ennek nem lesz jó vége, mert ez nem helyes.

Rendben. Vegyük úgy, hogy az egész mizéria csak valami elmebeteg agyszülemény. Minden szava hazugság. Egytől-egyig. Ezek szerint minden jól működik a világban, bőséges az élővilág, a halak csak úgy hemzsegnek a tengerekben, a környezet patyolattiszta, az ózonréteg nem vékonyodott el, a gazdaság állapota mindenhol jó, nincsenek globális, társadalmi problémák, az államok vezetése kifogástalanul működik, nincsen korrupció, nincsenek igazságtalanságok, nincsenek gyilkosságok, nincsenek pszichopaták, nincsenek lelketlen, agyatlan emberek. Az emberek majd kicsattannak a boldogságtól és az egészségtől, mindenkinek van mit ennie, van hol laknia és van munkája. És persze mindegyikük tiszta, jószívű, romlatlan, önfeláldozó, őszinte, szeretnivaló csodalény és ebben a szellemben nevelik gyermekeiket is. Az sem szegi kedvüket, hogy a Földet hamarosan teljesen elpusztítjuk, vagy talán előbb egymást.

Nem így van? Akkor hogy is van ez? Akár hülyeség, akár nem, talán nem is ez a lényeg. Talán mi magunk vagyunk a lényeg, hogy milyen emberek vagyunk és milyen erőfeszítéseket teszünk, hogy jobbak legyünk és jobb legyen itt élni, ha semmi más nem is változik körülöttünk.


Nagyon szeretném azt hinni, hogy az emberek annyira talán csak nem gonoszak, hogy leplezve, vagy leplezetlenül valamilyen módon a halálát okoznák 2-4, vagy több milliárd embernek, csupán azért, hogy az a nagyon szűk, titokzatos elit vígan élhesse megszokott luxus, de erkölcsileg értéktelen életét. Minden bizonnyal az a 2-4 milliárd ember önként vállalná az akár azonnali halált eme nemes cél érdekében. Micsoda? Nem vállalná? És ha szépen megkérik őket?

2012. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!