Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A külföldiek mit tudnak...

A külföldiek mit tudnak Trianonról?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy külföldön azt mondják,hogy a mai Szlovákia területén egykor magyarok laktak, stb vagy ott is a szlovákok elmélete szerint tanítanak,azaz hogy a magyarok elfoglalták a szlovákoktól, aztán Trianon idején pedig vissza kapták a szlovákok?

Hogy egyszerűbben fogalmazzak, magyar szempontok szerint mennyire reálisan tanítanak?


(Természetesen nem a környező országokra vagyok kíváncsi, ők sejtem,hogy miket tanítanak, de a többi Európai ország, a nyugat hogy tanítja ezt?)


2013. aug. 21. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
A nyugatiak konkrétan le*arják! A magyarok jelentős része sem foglalkozik vele, mivel ez már a múlt, nem ezen kéne rágódni, hanem a jövőt építeni kellene.
2013. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy franciának, vagy németnek Lotaringia sokkal fontosabb volt, mint a versaillesi béke más diktátumai. A többi számára meg még kevésbé érdekes.

Ha meggondoljuk, a magyar történelemkönyvekben az európai történelemben fontos szerepet játszó Lotaringia elégé érintőleges, akkor a jelentéktelen magyar változásokat miért tárgyalnák nagyhatalmak.

2013. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy történelem óra keretében biztosan megemlítik néha a II.világháborút és ott azért volt szerepünk és a következmény se volt semmi, tehát gondolom valami szót csak ejtenek róla...
2013. aug. 21. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Megemlítik néha, igen, de ennyi. Egy átlag nyugati nem tud Trianonról. A magyarok közül is inkább a turbómahyarok akik állandóan emlegetik.
2013. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, mert ha egy ország elveszti a 2/3-át azt le kell szarni és csak az idióta turbómagyaroknak kell,hogy eszébe jusson néha.

Ja rég volt?Aha, a Holokauszt se tegnap volt, ja de igen az más...én csak gratulálni tudok ehhez a gondolkodásmódhoz.

2013. aug. 21. 16:45
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

ezert vannak a turbomagyarok :-)

atlag nyugati az eleteben nem talalkozik ezzel a problemaval

kanadai is csak udvariassagbol kerdezte meg ,hogy honnan jottem..annyi volt a reakcio : aaa ott most is balheznak valamin..hogy mi volt, tortenelem ...ha Erdelyt akarod ,vedd meg ..penz beszel stb.

csak szolj idejeben ,hogy koltozek el a szulofoldemrol, mert nem vagyom a turbomagyarok tarsasagat!!!!

2013. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Kérdezõ ilyen kérdéseket, ne is írj ki itt gyk-n, mert itt a legtöbben hazaáruló Kádárista baromok.


Meg most miaz hogy, ne foglalkozzunk Trianonnal, mikor még mindig rengeteg magyar van kint.

2013. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*barmok
2013. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Meg most miaz hogy, ne foglalkozzunk Trianonnal


dehogynem, foglalkozatok ..csak ha lehet ne Erdelyben ,mert ott en vagyok otthon!!!

2013. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és ,,turbómagyarnak,, nevezett személyek!

Nem szabad ,,lesz*rni,, ezt az eseményt, de nem kell naponta véres kardként végigcsörtetni vele a nagyvilágban, mint ahogy a zsidók teszik azt a holokauszttal (igaz, ők a világmédiában, de a mechanizmus ugyanaz). A megtörtént eseményeket, tényeket el kell fogadni, hogy megtörténtek, és azontúl kétszer annyira odatenni magunkat, hogy a veszteségeket orvosoljuk.

Szerény vélemény szerint ez a fajta hozzáállás, hogy ,,mindig azt akarjuk, ami nincs meg,, nem visz előbbre, hiszen az energiát a már megtörténtre, a már nem létezőre fordítjuk. El kell fogadni, hogy hogyan bánt velünk a sors, és a kézhez kapott lapokkal kell játszani!


Szerintem a titeket támadó kollégáim is valami ilyesmire gondolnak, de a nem túl választékos megfogalmazás elég sokszor szül ellentéteket...

2013. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!