Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arab országok hogyan...

Az arab országok hogyan viszonyulnak Iránhoz és a nukleáris programjához?

Figyelt kérdés

Most Izraelt ne keverjük ide.


Az arab országok az Arab-félszigeten és Észak-Afrikában, valamint az arab uralkodók hogyan viszonyulnak ahhoz, hogy Irán nukleáris programot folytat, és az EU megpróbálja büntetni, meg az USA?

Ők támogatják Iránt, vagy nem foglalnak állást a kérdésben?


Pl Szaúd-Arábia, Jemen, Omán, Jordánia, a szomszédos Irak....stb stb.



2013. aug. 25. 21:33
 1/3 A kérdező kommentje:

(Tudom, hogy Irán nem arab ország, hanem perzsa, de az arabok vannak jócskán a szomszédban, és az öböl túl oldalán)


Azt sem tudom, hogy pl az északi szomszéd Türkmenisztán, vagy Afganisztán, Pakisztán, Törökország stb hogy viszonyul.

2013. aug. 25. 21:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Felnek es ellenzik, foleg a szunnitak. Kulonosen, mert Iran kulonbozo lazado csoportokat tamogat penzzel es fegyverrel, pld Szaud Arabiaban, Oranban es foleg Egyiptomban. (Egyiptomban ugyanis nem csak a tunteto nep es a muzulman testverek vannak, hanem egy csomo, Iran altal tamogatott csoport, foleg a Sinain).


Bar mondtad, hogy Izraelt ne keverjuk ide, de tobb muzulman orszag titokban felajanlotta Izraelnek a segitseget Irannal szemben.

2013. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom.

Szaúd-Arábia átengedte a légterét Izraelnek.

2013. aug. 25. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!