Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy Ausztriában ismét bevezetik a tandíjat?

Figyelt kérdés

2001-ben bevezették, 2009-ben eltörölték.

Az ÖVP támogatja, az SPÖ határozottan nem. Az SPÖ jelenleg 26% (szept.ben választások), az ÖVP 24, de a korábbi választáson is ennyi volt az eredmény.


Ausztriában mekkora az esélye, hogy ismét bevezetik a tandíjat? A nép, és a tanulók mennyire támogatják?



"A Der Standard megbízásából készült felmérés szerint a két jelenlegi kormánypárt közül a nagyobbikra, az Osztrák Szociáldemokrata Pártra (SPÖ) a biztos pártválasztók 26 százaléka szavazna. A kisebbik kormánypártra, a konzervatív Osztrák Néppártra (ÖVP) 24 százalék adná a voksát.

Az eredmény alapján a jelenlegi koalíció pártjai szűken ugyan, de elnyerhetik együtt a szavazatok abszolút többségét. "



Ugye nem fogják bevezetni?



2013. aug. 26. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Németországban pár éve törölték el, amit azelőtt pár évvel vezettek be. Semmi értelme ennek a csikicsukinak, az biztos.
2013. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor minek nagyobb az esélye?

H bevezetik, vagy nem vezetik be?


A nép vajon milyen véleményen lehet?

2013. aug. 26. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Hogy jósoljuk ezt meg? Még azt se tudjuk, itthon mi lesz, nemhogy más országban.

Talán egy osztrákot kérdezz meg erről, bár a jövőbe nyilván ők sem látnak, de talán jobban ismerik a napi politikai helyzetet, és az általános vélekedést.

2013. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó ezt gondoltam, de hátha valaki ismeri ennyire Ausztriát is.
2013. aug. 26. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:

En 13 evet eltem becsben, 2005ig. Nem latok a jovobe:)

Nem vagyok ott, de azert... a stabilitas sokkal inkabb resze az osztrak politikai kulturanak mint a magyarnak. Foleg manapsag, sohaj.

Ez egy erv lenne az ellen h bevezessek. Azert trukkozni lehet, emelhetik a OH betrag-ot, stb.

Masreszt ha a nagykoalicio megint gyengelkedik, nem lehet h a Zoldek is kormanyra, pozocioba kerulnek? Ok nagyon baloldaliak, ertelmisegpartiak, egy ilyen tandijat nem tudnanak tamogatni.


A tandijank nem is csak penzugyi hanem szabalyozo funkcioja van. Nagyon sokan a vegtelensegig elhuztak a tanulmanyokat (kicsit en is) hasznalva a rengeteg kedvezmenyt, pl olcso berlet jart 27eves korig. (Plusz nincs rendes felveteli, plusz fel nemetorszag odajar egyetemre;)

Sztem ezt akartak visszaszoritani, lehet, h azota mashogy megoldottak.

2013. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elozo vagyk, csak annyit:

Nemetorszagban ez TARTOMANYI szinten van szabalyozva, nem egysege! Neha zavar, hogy magyarorszagon keptelenek ilyen cizellalt gondolatokat megerteni... ha erdekel keress ra, csomo temaba vago kerdes van, en is rengeteget irtam. Berlin sokkal jobb mint becs es olcsobb is:)

2013. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!