Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » India utolérheti valaha Kína...

India utolérheti valaha Kína fejlettségét?

Figyelt kérdés

Mindkettő gyorsan fejlődik, de jelenleg még viszonylag nagy a különbség, körülbelül, mint Közép-Kelet Európa és Nyugat-Európa között.

A kínaiak okosabbak, viszonylag homogén a társadalom, erősebb a központi hatalom és talán több ásványkincshez, nyersanyaghoz férnek hozzá.

Indiában sok a cigányféle, sok etnikum, vallás van az országban, egy föderatív állam, viszont ez demokrácia. India további előnye, hogy ott még nem jellemző a társadalom elöregedése.



2013. aug. 28. 00:11
 1/6 Komplikato ***** válasza:
Indiának erős hátránya a hülye kasztrendszer és egyéb feudális hülyeségek. De annyira nincsenek szerintem lemaradva. Gyakorlatilag minden nagyobb IT cégnél van egy marék indiai informatikus. Ott dobták be a 40-50 dolláros tablet gép projekt témát az oktatás fejlesztése okán, stb.
2013. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

India elég megosztott ország.

Vannak nagyon szép innovatív fejlesztéseik, terveik, de az ország elég nagy része putriban lakik.


A kasztrendszer papíron már nem létezik, de olyan sokáig volt, hogy ez afféle hagyománnyá vált.

A cigányfélék a legalsó kasztba tartoznak, ott sincsenek szeretve.


Szerintem Kínától nincsenek már annyira messze.

2013. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A láthatatlan jövőben igen. Egyébként nem. Nincs meg az a hajtás és szorgalom és hozzá még a fentiek. Nem véletlenül inkább Kínába mennek a cégek amíg lehet. Egy telepítést, gyáralapítást óriási szociológiai felmérés is megelőzi, nem csak vaktában ráböknek a térképre ahol sok a munkanélküli.
2013. aug. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

India csak azért tűnik lemaradottabbnak, mert nagyobbak az ellentétek, és többet tudunk róluk. De a kínai vidék is meglehetősen elmaradott, nemcsak anyagiakban, hanem szemléletben is. És Indiában hagyományosan legalább annyira jó a szürkeállomány, végig lehet nézni a nagy nevek névsorát. Mára egyre inkább hasznosítják is őket otthon.

Sokkal mélyebben vannak, de ilyen ütem mellett jobbak a perspektíváik, mint a miénk.

2013. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A felsőoktatásuk messze veri a kínaiakét és a közoktatás lehetősége is folyamatosan bővül e téren is, jobban áll már most is mint a pártállami Kína.


De az értelmiségi munkák amiben a jövő, nomeg a pénz is van, pénzügyi és egyéb szolgáltatások a szoftvergyártás jelentős része Indiában összpontosul, de a feldolgozóipara is az élbolyba tartozik, valamint a gazdaságpolitikájuk is sokkal logikusabb és átláthatóbb a kínainál.


Nem véletlenül lett India a "világ könyvelője" mert Kínával ellentétben rendelkezik egy megfelelő értelmiségi réteggel aki közel olyan képzettek mint a kelet-európaiak és mégis nagyságrendekkel kevesebb pénzért dolgoznak. A távolságuk is kedvező számukra Nyugat-Európától, míg mi egy időzónában vagyunk velük, India meg tudja az oldani, hogy szoros együttműködés keretében a nyugati programozócsoport dolgozik a projekten reggel az indiai csoport is napközben reggel mégis folyamatos a munka, különösebb ráfizetés és egyéb praktikák nélkül nélkül.

Meg persze a világ könyvelője titulussal rengeteg adatátviteli lehetőség is van, ezért meglehetősen jól informált gazdasági téren az indiai kormány.

Meg ha a dzsungelben kiépítik a kellő infrastruktúrát, rövid időn belül a kulimunkát is kihúzzák az egyre növekvő igényű kínai munkások zsebéből.


Bár hatalmas szegénység uralkodik és a majdnem ötezer éves kasztrendszert is nehéz az emberek fejéből kiirtani, az indiai kormány gőzerővel dolgozik ezen is.


Összegezve Indiai, fejlődése fenntarthatóbb Kínáénál, komoly esélye van néhány évtized a múlva gazdasági nagyhatalommá válni.

2013. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az fontos előny, hogy India latin betűs és jó az angol oktatása, de szerintem azért Kína sem áll rosszul, egyelőre még talán a kínai egyetemek a jobbak.

Az alapfokú oktatásban egyértelműen Kína vezet, itt 10% az írástudatlanság, Indiában 40% (igaz a fiatalok körében már csak 20%). Indiában még gyakori probléma a gyermekek alultápláltsága.

India nagy hátránya még a sokkal rosszabb infrastruktúra, előnye viszont a nagyobb megtakarítási ráta.

Mindkét országban nagy társadalmi különbségek vannak, de Kínában jóval szélesebb az európai mércével is középosztálynak vehető réteg. Mindkét országban hatalmas mértékű a korrupció.


Ha az egy főre jutó GDP adatokat nézzük Kína körülbelül Szerbia és Bulgária, India csak Moldova szintjén van, négyszeres a különbség.

Ha Indiában a következő évtizedekben kimagasló, átlagosan évi 6,5%-kal, Kínában 4,5%-kal, Magyarországon 1,5%-kal nő ez az érték, akkor is India csak 2060 körül érné utol Magyarországot (Kína már 2040-re) és 2080 körül Kínát. Persze ez olyan messze van, hogy csak spekuláció.

2013. aug. 28. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!