Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a harmadik világhá...

Szerintetek a harmadik világháború felé sodródunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden egyes nappal egy harmadik nagy háború felé tartunk, de szerintem az utóbbi hónapokban különösen nagyot léptünk egy újabb imperialista konfliktus felé. Észak-Koreát megtámadhatta volna az USA, Dél-Korea és Japán megdönteni a rezsimet, hiszen meg lett volna a provokációs indok. Szíriában ismét az amerikai-orosz ellentét kiéleződik az oroszok számára fontos érdekszféra miatt. Szerintetek ez egy világháború megalapozása?

2013. aug. 28. 10:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem hozzátenni, hogy az első világháborút megelőző két marokkói válság és a két balkáni háború nyomán feltételezem, hogy ha nem is most, de nemsokára várható egy nagy fegyveres konfliktus.
2013. aug. 28. 10:27
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a WW3 váratlan lesz, nem lesz nagy előzménye, hanem hirtelen megtámadja Mexikó Amerikát, vagy az indiaiak Kínát.

Manapság már ha látod, hogy jön az ellenség akkor teszel ellene diplomáciai úton, de ha váratlan akkor nem tehetsz semmit csak harcolsz

2013. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát elképzelhető!
2013. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"hirtelen megtámadja Mexikó Amerikát, vagy az indiaiak Kínát"

...és mindketten (mexikóiak, indiaiak) ott véreznének el a határon...

Hülye ország az, amelyik a nála sokkal erősebbet megtámadja. (Illetve nem az ország a hülye, hanem a vezetése.)

Valamikor mi is hadat üzentünk az USA-nak, meg a Don-kanyarig is ellovagoltunk.

Nem vagyok biztos benne, hogy jól mértük fel az erőviszonyokat.......

2013. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
oda utána jöhetnek a Star Trek hajók építése. :)
2013. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Lesz
2013. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a varaszszó, hogy az erdekeket ma 'inkább' mas, föleg gazdasági uton érvényesítik. Hogy az 'inkabb' pontosan mit is jelent - jo kerdes.


De a fölsoroltak közül mi lenne valos indok egy haborura? A provokacio önmagabn nem elég, ha nincs valós érdekellentét, márpedig egy vilaghaborut ellentetelezö érdeket nehezen tudok elképzelni. Sziria és azon belül Assad pontosan miért is fontos Oroszo-nak?


20 evet foleg ausztriaban es NOban eltem, es az az erzesem, az europaiak meg nagyon erzik a II Vilaghaborut, meg a most fiatal generacio sem lelkesedik a "rohanjukle" modszerért. Sajnos az US és más populációkban ez nem egészen így van.

Mindenki azt mondja, EUrópán belül kizárt egy fegyveres konfliktus, legalábbis egy komoly.


Végül is elég jol bejáratott diplomáciai lehetöségek vannak(ENSZ, de tudom, lehetne jobb is), a gazdag országokból az emberek világszerte is sokat utaznak, sokan élnek pár évet külföldön, igy a globalizáció valamennyire a béke felé is visz...?


De Oroszország... mostanában attól félek, leginkább az oroszok izolációja, europatol valo kulturális távolsága, és 'kisebbségi komplexusa' az ami veszélyes. Putyin biztos visszasirja a regi szep idöket, mivan, ha megöregszik, kicsit elveszti az realitás- és arányérzékét (nem akarok példát mondani ilyenre:).


Nem tudom miért, Kína kevéssé aggaszt, talán mert ugyis mindenki elismeri és markában tartja USA-t kölcsönökkel.


Abban a scenarioban reménykedem, hogy szép lassan multipoláris világ alakul ki ahol az USA és az EU(remélem) mint szövetégesek mellett a (br)IC országok is szuperhatalommá válnak.


Szerintetek milyen szövetségi rendszerek alakulhatnak ki?

2013. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nagyon a világháború szaga érezhető
2014. szept. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja, főleg most, hogy lehet kiválik Skócia Nagy Britanniából
2014. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak afelé mehetünk második nem lessz újra
2014. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!