Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európai Egyesült Államok?...

Európai Egyesült Államok? Álom vagy a közeljövő?

Figyelt kérdés

"De miért kéne feladni a nyelveket, a kultúrát? Szerintem az USA államai is elég változatosak és színesek, minden állam valami miatt jellegzetes. Igen, kellene egy közös nyelv amit erősítenénk pl a német vagy az angol, de megmaradnának a saját nyelvek is. És így egy generáció múlva közelebb vagyunk az egynyelvű országhoz, és így tovább."


Szerintetek?



2013. szept. 2. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult kérdés,több elemzést és vitát igényel.


Ezt elvileg 20 évig tartana létrehozni.A kérdés, hogy ez az egész addigra mennyire marad európai?

Akár kelet akár nyugat Európát tekintve.

2013. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy európai?
2013. szept. 2. 15:08
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Csekkold le a demográfiai mutatókat és meglátod.
2013. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Girgoy ***** válasza:

Európát ma is ezer feszültség húzza szétfelé! Nem hiszem, hogy lesz ennél nagyobb egység. A közeljövőben biztosan nem.


Az USA-t inkább közös értékek tartják össze, de ez azért lehetséges, mert a gyarmatosítás gyorsan zajlott, addig nem sokat változtak az értékek, ami feszültség pedig még maradt észak és dél között, azt "feloldotta" a polgárháború észak győzelmével. Az USA-ba "valamiért mentek ki" az emberek. Európa nem ilyen, ez nem valami közös célért települt be, közös értékekkel, hanem ősi, egymástól eltérő kultúrák, népek élnek itt, akik sokkal ádázabb és hosszabb csatákat vívtak egymással, mint az amerikaiak. Ez a lényeg. Itt sokkal nyomasztóbb a múlt konfliktusos öröksége, az önvédelmező nemzeti öntudatok, stb. AZ EU sokkal inkább egyfajta kényszerből jött létre és ugyanebből a kényszerből növekedett is tovább, mint a közös értékek és testvériség felhőtlen érzése miatt. Az USA-ba sokan kimondottan azért mentek, hogy hátrahagyják ezt a nyomasztó múltat, örökséget, nemzeti kultúrát. Aki Európában marad, az a zsigereiben tovább hordozza ezeket, nem hagyja el. Felszínen hasonlíthat a két unió, de a mélyben óriási ellentétek vannak.

2013. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A realitásokat tekintve álom. Nincs európai identitása az embereknek, a felmérések szerint mindenki spanyolnak, szlováknak, észtnek, stb.-nek tartja magát, nem európainak. Nincs összetartozástudat az európai népekben a történelmi konfliktusok miatt, komoly értékrendbeli különbségek vannak a kontinens egyes részei között. Szóval teljesen reménytelen. Hiába zárjuk össze az európai népeket, szétesés lesz a vége, ahogy a sok nemzetiségű, sok kultúrájú országok szét szoktak esni általában.
2013. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de kevés rá az esély, ehelyett amerikai, orosz vagy kínai gyarmat lesz a sok európai nemzetállam.
2013. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az hogy ki minek érzi magát, szerintem egyszerüen változtatható lenne, mert sok ember azt csinálja amit mondanak neki. Elmondod neki ötször hogy te európai vagy, minden nap, akkor egy idő után azt fogja mondani.

Másik meg azokon a konfliktusokon, sérelmeken amik ötven, száz, ötszáz éve voltak nem kéne már felülkerekedni? Annyira begyüpösödött emberek vannak, például akik régi magyarországot akarnak. Minek az? Tudom, hogy sok magyar a határon túlra került, de a nagy részük nem magyar volt. Vagy ez miért lenne jó? Szinte az összes részre elmehet az ember útlevél nélkül...

2013. szept. 2. 15:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem jól látod a dolgokat. Az Európai Egyesült Államoknak nem a sok különböző nyelv az akadálya, de te ezt írod le a magyarázatodban. Pedig egyáltalán nem erről van szó.
2013. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Nincs európai identitása az embereknek, a felmérések szerint mindenki spanyolnak, szlováknak, észtnek, stb.-nek tartja magát, nem európainak."


Én például magyarnak vallom magam, azon felül pedig európainak. És nem is értem, hogy miért ne lehetne valakinek mondjuk spanyol és európai identitása is egyszerre.

2013. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Voltam idén a családdal Olaszországban kirándulni. Autóval mentünk Ausztrián keresztül és mindenhol szívesen láttak minket, sehol nem fújoltak vagy gyűlölködtek azért, mert magyarok vagyunk. Főleg az olaszoknál nem, ott mindenki lesett ránk, amikor kiderült, hogy magyarok vagyunk. Az étteremben a szakácsok kijöttek a konyháról és kukucskáltak ki, hogy milyenek pontosan azok a magyarok.


Szóval mi nem tapasztaltuk azt a több évszázados gyűlöletet, ami Európa népei között áll fenn. Szerintem az európaiak jól elvannak egymással.

2013. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!