Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európai Egyesült Államok?...

Európai Egyesült Államok? Álom vagy a közeljövő?

Figyelt kérdés

"De miért kéne feladni a nyelveket, a kultúrát? Szerintem az USA államai is elég változatosak és színesek, minden állam valami miatt jellegzetes. Igen, kellene egy közös nyelv amit erősítenénk pl a német vagy az angol, de megmaradnának a saját nyelvek is. És így egy generáció múlva közelebb vagyunk az egynyelvű országhoz, és így tovább."


Szerintetek?



2013. szept. 2. 14:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Elmondod neki ötször hogy te európai vagy, minden nap, akkor egy idő után azt fogja mondani."


A koszovóiakanak is elmondták ötször, hogy ők szerbek, a katalánoknak is, hogy ők spanyolok, még se akarnak azok lenni, inkább külön akarnak élni.

Amúgy ez tényleg nagyon demokratikus felfogás, hogy jó kis propagandával meg kell győzni az embereket, hogy azt gondolják, amit mi, oszt jónapot. Szép új világ.

Hála az égnek, az emberek nem gépek, vannak érzéseik, emlékeik, ragaszkodnak dolgokhoz, szeretnek valakiket, másokat meg utálnak, és nem mindig csak a száraz haszon érdekli őket. Ez az egy szerencse van, már rég egy orwellinél is orwellibb világban élnénk, ahol az ember csak munkaerő, lehetőleg mindenki beszéljen egy nyelvet, ne ragaszkodjon senki a hazájához, a családjához, semmihez, ami akadályozza az ideális munkaerővé és vásárlóvá válását. Csak dolgozz és fogyassz, a többi az csak maradi hülyeség, a fejlődés útjában álló középkori maradvány.

2013. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"És nem is értem, hogy miért ne lehetne valakinek mondjuk spanyol és európai identitása is egyszerre."


Lehetni lehetne, csak nincs, hiába a sok propaganda.

Amúgy én meg nem vallom magam szívesen európainak, mert akkor vállalnom kéne az európai hagyatékot is, ami az európai emnberhez tartozik, más földrészek őslakosainak kiírtásától, a gyarmatosításig, a világ kizsákmányolásáig, az arrogáns felsőbbségtudatig mindent.

Én magyar vagyok, kelet-közép-európainak tartom magamat, nem "európainak".

2013. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez álom marad.

Tudom ezzel nem leszek népszerű, de szerintem az EU egy gyenge szervezet. 1 éve volt szorosabb együttműködésre egy javaslat. Nagy-Britannia kijelentette, hogy ők ezt nem vállalják, a franciák nagyon csúnyán néztek rájuk, mondtak is mindenféle csúnyaságot. Aztán a szavazáson a németek a britek mellé álltak, a franciák meg továbbra is csúnyán nézhetnek az angolokra, de közös költségvetés nem lesz. Ennyit az Unióról.

2013. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem álom és nem közeljövő, ez a jelen. Persze nem hivatalosan, de központilag irányítják az EU-s országokat. Semmivel sincs nagyobb függetlenségünk a gyakorlatban, mint az USA tagállamainak.
2013. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

8. tudom, hogy nem csak a nyelv a lényeg. De rengeteg helyen ezt hozzák föl indoknak az EEÁ ellen.


De amúgy, miért akarnak a koszovóiak meg a katalánok külön államot? Bántják őket? Vagy Rabszolgák? Jobb lesz az életük ha külön államban élnek? "Szabadabbak"? Mert én a szüleimtől, nagyszüleimtől is mindig azt hallom/hallotam, hogy szerettek a kádár korszakban élni, mert volt minden ami nekik kellett, volt munka, elérhető árú dolgok. És akkor is tulajdnoképpen meg voltakk szállva.


Nem az lenne a közös cél, hogy az emberek jól éljenek, legyen meg mindenük amit akarnak, legyen munkájuk, ami jól fizet, étel az asztalon, évi egy két nyaralás stb.? Akkor ti nem adnátok fel a szuveneritást, hogy jobb sorban legyenek a gyerekeitek, dédgyerekeitek?

2013. szept. 2. 17:43
 16/20 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok amelyek fontosabbak, mint az anyagi javak és a fogyasztás.


Az EU jelenlegi domináns ideológiát meg nem lesz sokáig európai.

Ilyen lesz az egész:

http://www.youtube.com/watch?v=RE8FGBAH9zQ

2013. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2013. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha valóban annyira megvan még ez az évszázados gyűlölködés, akkor eláshatjuk magunkat. Hiszen bejön egy-egy válság és a felelőtlen politikusok mindig a másik nemzetre fognak mutogatni; tkp. ez megy most is a válság miatt! Szóval úgy gondolom, hogy ha nem tudjuk túltenni magunkat ezen a buzgó nemzettudaton és utálaton, akkor meg is érdemli Európa ha vérbe fojtjuk egymást, hiszen az lesz...
2013. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Amerikával ne volj le párhuzamot, mert nem egyenlő és nem egy kategória. Amerikában azért volt lehetséges az egységesítés mert az ottani telepesek összegyúrták az európai kultúráikat, alapból egységes angolt beszéltek és nem voltak elhatárolódott etnikumok, valamint nem voltak terhelve a mulbéli konfliktusokkal. Európában ez lehetetlen a sok etnikum a sok nyelv a sok kultúra miatt. Mindenki nacionalista és ez így is van rendjén. Az emberek kötődnek a saját népükhöz és a saját földjükhöz amit őseik szereztek. Európa a nemetek európálya, az egységesítés egyetlen célje a háttérhatalom által megálmodott New World Order egyik sakk lépése. Elöbb uniók majd végül az egységes világ kormány. Általában az érv az EEÁ mellet, hogy megalkulásával megszünének az etnikai konfliktusok, ami nyilvánvaló hazugság, hiszen ez csak hosszú távon jelente valamit és akkor is ha az adott nemzeteket rákényszerítik a keveredésre. Egy nemzetnek joga van megvédeni magát, akár etnikai módón. Ha magát el akarja különíteni más népektől az nem rasszizmust csupán az egységét és jellemét akarja megvédeni, amiért egyik népet sem leeht okolni. A EEÁ célja a globális egységes kontoll és rendszer az európai nemzetek fölött. A nemzet államok önrendelkezésének teljes aláaknázása és lényegében az ország ország helyzetének a lemondása. Amiért őseink a vérüket adták, a mai liberális szeny egy tolvonással lemondana. Gondolj bele, konkrétan önként csatlakozol egy másik hatalomhoz. Ezt régen háborúkkal oldották meg, ma elég egy áruló parlamenti párt aki megszavazza... Az EEÁ nincs jövője Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Szlovénia, Horvátország, Albánia, Görögország, vonalán túl. Egyedül a három bástyában tudom elképzelni ezt: Nagy Britannia-Franciaország-Benelux államok-Németország.


Egyvalamit kell megérteni. Az 5-ágú csillag akkor is 5 ágú, ha vörös, vagy ha sárga. Az unió akkor is unió ha Szovjet, vagy ha Európai. Ezek formaságok. A lényeg az alárendeltség, és nehogy akárki aztképzelje, hogy majd békében igazságosan élünk cukormázban. Ahogy feladtuk az önrendelkezésünket és alávetettük magunkat teljesen Brüsszelnek a magyar szót elfelejthetjük, megszününk létezni mint nemzet és amiért sok ezer éven át harcoltunk egy tolvonással elveszítjük.

2013. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Remélem csak álom marad!


És már mások is írták miért nem lenne életképes, a sok különböző ország, kultúra, ellentét.

2014. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!