Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A közeljövőben milyen új...

A közeljövőben milyen új országok fognak létrejönni Európában?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Katalónia, a független Skócia, Vallónia, Flandria.
2013. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Magyarország helyén cigány, Németország helyén török, Franciaország helyén arab állam lesz.
2013. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

2.

Azok a jelenlegi országok jövőbeli változata.


A kérdező újakra gondolt.


Ezekben van függetlenedési törekvés:

-Katalónia

-Skócia

-Bajorország

-Székelyföld

-Bretonföld

2013. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Székelyföldön nincs függetlenségi törekvés, csak autonómiát akarnak. Nem is lenne sok értelme, mert egy enklávé lenne Romániában.
2013. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Skócia kizárt, hogy függetlenedjen. Már most, a nemrégiben végzett közvélemény-kutatások jelzik, hogy a lakosság nagy része nem vevő a függetlenségre. Katalónia megint nem valószínű, hogy függetlenedjen, hiszen ekkor precedenst teremtene Spanyolországon belüli más függetlenségi törekvésekhez is: Gallia, stb. Meg hát végül is: ők spanyolok, csak a pénz miatt megy a hiszti, de megoldják. Egyedül Belgiumnál látom azt, hogy van esély a szétválásra: Flandria, Vallónia. Amúgy nem adok nagy esélyt az ilyeneknek, pont a precedens miatt. Ekkor kezdhetnek félni a törökök a kurdok és más kisebbségek miatt is. Az oroszok, náluk aztán tényleg van minden; eleve egy szövetségi állam az ország, autonóm területekkel, köztársaságokkal, nekik aztán ez biztosan nem kéne. Ez a véleményem.
2013. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Még annyival kiegészíteném, hogy egyáltalán nem lenne jó a kontinens szempontjából egy ilyen függetlenedési hullám. Persze az embereknek, népeknek biztos jobb lenne, legalábbis retorika szintjén, mert pl. gazdaságilag már nem biztos. Európa teli van kisebbségekkel, nemzetekkel, szinte alig van ország, ahol nincs más etnikum függetlenedési törekvésekkel. Szóval egy ilyen végképp leradírozná Európát a komoly tényezők térképéről...
2013. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

A demokrácia és a szabadság jövőjét az önkormányzatiság, az autonómia jelenti, nem az egy központú szuperállamok.

Ezen szuperállamok létrejötte a demokrácia végleges halálát jelentenék.

Katalónia többsége elszakadás párti, és gazdaságilag is jobban járnának függetlenként. A spanyolok biztos ellen fognak állni, de az csak tovább szítja majd az ellentéteket.

2013. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 18:19


Katalónia, Skócia, Bajorország kivételek. Amúgy írtam is, hogy TÖBBNYIRE rosszabbul járnának. Amúgy én nem a demokrácia halálának gondolom a szuperállamokat, hanem a jővőnek. Ha az önkormányzatiság erősödik az annyit jelent, hogy lelassul majd ellehetetlenül az innováció. Most el lehet képzelni, hogy Hajdúszoboszló méretű kis önigazgatási egységek mit fejlesztenek... Másrészt a ha el is fogadom, hogy a központosulás (egyébként a szuperállamoknak nem feltétlenül kellene centralizáltnak lenniük) a demokrácia ellen hat, még ott van az a tény, hogy a megosztottság növeli a konfliktusok számát. Ékes példa rá a görög polisz rendszer, egy nép voltak aztán mégis egymás ellen hadakoztak. Szerintem egyáltalán nem jó a részekre esés... De ez csak magánvélemény.

2013. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyedül Skóciánál és Katalóniánál látok némi esélyt a függetlenné válásra.

Skócia még elég ingatag, az angolok most a fonttal fenyegetik őket, viszont Katalónia lakosságának döntő többsége igenis függetlenség párti. Precedenst éppenséggel Koszovó is teremthetett volna, főleg Belgiumban.


Flandria és Vallónia különválása addig teljesen lehetetlen, amíg meg nem oldják Brüsszel kérdését, ugyanis mindkét országrész magának akarja, és egyik sem akar, és nem is fog lemondani róla. Vallónia lakossága Belgium párti, Flandria meg azért függetlenségpárti, mert eléggé sérelmezik (ebben igazuk van), hogy nekik kell eltartaniuk a mára már sokkal szegényebb Vallóniát. (pl Vallóniában Liége környékén iszonyat magas a munkanélküliség)


Bajorország hogy jön szóba? Biztos, hogy nem fognak elszakadni Németországtól, nem is akarja senki se, hogy elszakadjanak, még maguk a bajorok se.


Szóval elég komplikált az ügy, de a legtöbb esélye a függetlenségre most jelenleg Katalóniának és valamelyest Skóciának van. Skóciában asszem vagy jövőre, vagy valamikor fognak erről népszavazást tartani. Elég ingatag most a vélemény (kb 50-50 %), de aztán ki tudja, hogy hogyan fog ez pár év múlva változni.

2013. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bajorországról nekem az a vicces eset jut eszembe, amikor Április elsején Szászország elnöke kikiáltotta Szászország függetlenségét. Persze áprilisi tréfából. Bajorország fix, hogy nem fog elszakadni Németországtól. Még ha sok pénzt is kell fizetniük a szegényebb tartományokra, akkor is mérföldekkel jobban járnak Németországgal, mint a függetlenséggel.

Belgium már rég szétesett volna, ha nem lenne Brüsszel. Egyébként nem lenne se független Vallónia, se független Flandria. Flandria menne Hollandiához, Vallónia Franciaországhoz. Brüsszellel meg majd kitalálnak valamit. Vagy max olyan lesz, mint Washington D.C.


Skóciában még semmi sem biztos, sokan nem akarnak kiválni az Egyesült Királyságból, sokan meg igen. Katalónia függetlenségpárti, de Spanyolország biztos nem engedné, mert ott van még Baszkföld is.

Bretonföld sem fog függetlenedni. A lakosság elenyésző része beszéli már anyanyelvi szinten a breton nyelvet, a lakosság 80-90%-a franciának vallja magát. Kétlem, hogy akár autonómiát is kapnának.

2013. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!