Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skandináv fiatalok brutalitá...

A skandináv fiatalok brutalitásának genetikai oka van?

Figyelt kérdés

A skandináv országok alighanem minden tekintetben a világ legfejlettebb és legbiztonságosabb helyei, de a skandináv fiatalok brutális viselkedése gondolom nem illik a képbe:


Nemrég láttam egy filmet valami norvég iskolai szivatásról, ami végül lövöldözésbe torkollott és igaz történet alapján készült a film. Aztán olvasom a neten, hogy Norvégiában (a világ legfejlettebb országában) a helyi szélsőjobbos fiatalok templomokat gyújtanak fel, merthogy ők pogányok és utálják a keresztényeket.


Magyarország gazdaságilag, technikailag, társadalmilag a p*csába nincs ezekhez az országokhoz képest, itt mégse hallunk olyanokat, hogy az iskolában egy gyerek b*sztatásából lövöldözés lesz, hogy a Jobbikosok zsinagógákat gyújtogatnak, merhogy ők antiszemiták és utálják a zsidókat stb.


Szerintetek Skandináviában az az oka ennek a brutális magatartásnak, hogy a helyiek közvetlen ősei a rettegett Vikingek?



2013. szept. 5. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
A mi közvetlen őseink meg a rettegett honfoglaló magyarok, akiknek a nyilait egész Európa félte.
2013. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

"Nemrég láttam egy filmet valami norvég iskolai szivatásról, ami végül lövöldözésbe torkollott és igaz történet alapján készült a film."


Biztos, hogy norvég volt és igaz történet alapján készült? Mert nekem erről az észt film ugrott be, az "Osztály" (Klass) című film, amit pár hónapja láttam. Olvastam, hogy ezt a filmet azért készítették, hogy példát mutassanak a fiataloknak, miért nem szabad másokkal gonoszkodni.


Sajnos, magyarázatot nem tudok erre adni, de van egy sejtésem, hogy Svédországban és Norvégiában elég szigorú a gyerekvédelmi törvény, amit a meg nem nevelt fiatalok kihasználnak.

2013. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Amerika fejlettebb.:D
2013. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nincsenek genetikai okai.

A törvényeik , társadalmi berendezkedés miatt történhetett.


Azt viszont hallottam, hogy a skandinávok egész másként reagálnak az alkoholra, mint a többi európai.

Ebből nem tudom mennyi igaz.

2013. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Amikor valaki magatartásformák okait a génekben keresi, biztos lehet benne, hogy tévúton jár.
2013. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

"Nemrég láttam egy filmet valami norvég iskolai szivatásról, ami végül lövöldözésbe torkollott és igaz történet alapján készült a film."


Ez észt volt.

[link]


"Aztán olvasom a neten, hogy Norvégiában (a világ legfejlettebb országában) a helyi szélsőjobbos fiatalok templomokat gyújtanak fel, merthogy ők pogányok és utálják a keresztényeket. "


Ezek meg a 90-es években fellángoló black metal mozgalom pár túl lelkes tagja volt. Nem szélsőjobbosok, hanem ez zenei szubkultúra követői.


Amúgy Finnország híres a sok öngyilkosságról meg az alkoholizmusról. Gondolj bele, ha itt is állandóan csak annyit sütne a nap mint késő ősszel, szinte egész évben, akkor neked is elég nyomott kedved lenne.

2013. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A mi őseink nem a rettegett honfoglaló magyarok, hanem szlovák, ukrán, német stb. földművesek akik betelepültek ide. A Tatárjárás meg egyéb katasztrófák után annyira leesett az ősmagyarok száma, hogy genetikailag lényegében egy szláv nép vagyunk. Skandináviában azonban nem történt ilyen, ott a helyiek közvetlenül a vikingek leszármazottai.
2013. szept. 5. 21:49
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

"Amikor valaki magatartásformák okait a génekben keresi, biztos lehet benne, hogy tévúton jár."


Abban egyetértés van a tudományban, hogy az ember személyiségét, viselkedését a genetika és a környezete, neveltetése határozza meg. A vita azon megy, hogy melyik a meghatározóbb, mi mennyire befolyásolja.

Szerintem körülbelül fele-fele az arány.

2013. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Én meg azt hallottam, hogy a skandinávok pont hogy halvérűek.


Már leírták neked páran, hogy az a film nem is norvég volt, a black metal fan templomgyújtogatók meg néhányan voltak, amiről ostobaság általánosítani több millió emberre.


Szóval nincsen semmiféle genetikai oka az agresszivitásuknak, mivel rohadtul nem azok. Éppen azért annyira fejlettek azok az államok, mert az ott élő emberek inkább az agyukat használják és az érzelmeik háttérbe vannak szorítva.

2013. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

" itt mégse hallunk olyanokat, hogy az iskolában egy gyerek b*sztatásából lövöldözés lesz"

De olyat igen, hogy késelés:

[link]

A norvég gyerekeknek van pénzük lőfegyverekre, a magyaroknak nincs. :)

2013. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!