Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szaúd-Arábiában tomboló,...

A Szaúd-Arábiában tomboló, vallási alapú diktatúra ellen miért nem háborognak? Miért csak Asszad közutálat tárgya?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert Szaúd-Arábia népe marhára fellázadna, ha más lenne náluk a leosztás. A diktatúra a többségnek kényelmes megélhetést biztosít. Az a néhány ideológust, aki gondolkodik, rögtön börtönbe zárják.
2013. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Mert az USA profitál belőlük.


Legutóbb mikor olvastam, hogy Szaúd aggódik az emberi jogokért Szíriában , nagyot nevettem.

Egy olyan ország, ahol a nők pár éve még autót sem vezethettek?Ahol csak fekete függönybe becsomagolva közlekedhetnek?

Nevetséges.

2013. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az ő piacukra és értékeikre nem kívánja rátenni az usa a kaptialista mancsát, legalábbis egyelőre.
2013. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek lázadók, mindenki elvan nyugiban.
2013. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert Szaúd-Arábia Amerika szövetségese és regionális nagyhatalom.
2013. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy a nagyhatalmak vezetői miért hunynak szemet Szaúd-Arábia furcsaságai felett, hanem arra, hogy a lakosság miért csinálja ugyanazt, amit vezérei.
2013. szept. 8. 16:56
 7/9 Vadkan01 ***** válasza:
2011-ben ott is fellázadt a nép, a többi arab országokhoz hasonlóan, de ott keményen leverték őket, Katarban dettó.
2013. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salamon Bálint ***** válasza:

Szaudi-Arábiában is vannak vallási szélsőségesek, akik az USA-val való barátság miatt lázadoznak a király ellen. Maga Bin Laden is azért lett száműzve, mert szembe szállt a hatalommal.

Amúgy meg aki beáll a sorba az egészen jól él.

2013. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szaudi sem a legjobb utat jarja emberi jogok tekinteteben, de mivel ott mindenki muszlim ezert kicsit maskepp elik meg ha rajuk eroltetik a sajat vallasukat, meg tudod, lehet ugy vannak vele, hogy az a tomenytelen penz "eltereli a figyelmuket". Marmint olyan eletkorulmenyek kozott, engem sem zavarna egy olyan rendszer. A nok nagy resze meg egyebkent sajnalja a nyugati noket, akik olyan ruhat kell hrdjanak amibol mindenuk kilatszik, akiket megneznek a ferfiak, meg akik ugy elnek ferfiakkal, hogy meg csak ossze sincsennek hazasodva, arrol nem is beszelve, hogy nyugati tarsaik nagy resze dolgozik is. Sziriaban pedig a franciak hatalomra jutattak egy vallasi kisebbseget, akik mindenkit elnyomtak, es egy veres diktaturat hoztak letre, az arab vilagban nala csak Kaddafi volt veresebb. Olvastam egy konyvet egy sziriai keresztenyrol aki 12 evig volt bortonben embertelnebbnel embertelenebb kibzasok kozepette, mert valaki, jelentett rola, hogy iszlamista.
2013. okt. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!