Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik milyen alapon beszél...

A Jobbik milyen alapon beszél a mai "diktatúra" ellen?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az ő programjuk is tele van diktatorikus elemekkel. Úgy kezelik az embert mint egy óvodást, vagy agyatlan zombit. Mintha nem lennénk képesek dönteni, mindent ők akarnak helyettünk eldönteni. Csak pár példa:


- Abortusz tiltása

- Mesterséges elköttetés tiltása

- Nem megfelelő TV-adók és műsorok tiltása

- Kötelező hittan


Miért épül az egész programjuk kötelezésekre és tiltásokra? Én megértem, hogy utálják az SZDSZ túlzott liberalizmusát (én is), de miért kell átesni a ló túloldalára?

A céljaikkal (magyar érdeke védelme bármi áron) egyetértek, csak a módszereikkel nem. Nem akarok újabb diktatúrát!


2009. jún. 4. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Jóformán az egész programjuk diktatórikus,és utánozzák a Fideszt.Az általad felsoroltak akár a katolikus egyház programja is lehetne.OV régen rájött arra,hogy az egyházak támogatása sok szavazatot hozhat.Amíg egy-egy választás előtt a vallásos településeken azt hallják a hívek a templomban,hogy ha nem a Fideszre szavaznak,bűnt követnek el stb.rá fognak szavazni.Igaz,hogy OV a kormányzása idején jelentősen zámogatta az egyházakat.A támogatásuk bélkül sokkal kevesebb rá szavazó lenne.

A Jobbik ezt akarja utánozni.

2009. jún. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

A Jobbik nem akar kötelező hittant!

2009. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, elsőre is felfogtam, amit írtál!


"Kötelező erkölcs- és hittan bevezetése az általános és középiskolákban."


Nem erkölcs- vagy hittan, hanem erkölcs- és hittan! Az erkölcstannal nem is lenne semmi bajom!

2009. jún. 4. 11:29
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Milyen szép is lesz a "jövő". :)


Kis aranyos kopasz gyerekek, nagymagyarországos pólóban, nyáron 40 fokban is bakancsban ülnek a hittan órán.. :)

2009. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Á nem tudna itt diktatúrát bevezetni.Ez csak szájtépés.
2009. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kit akarsz ezzel meggyőzni?


"A kommunistáktól még nehéz lesz megszabadulni, mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"

"(esetünkben az SZDSZ és képviselői)"


Márai Sándor

2009. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Elmennek a kötelező hittannal a k. anyjukba.
2009. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedésben vagy a diktatórikus elemekkel kapcsolatban.

Ha valaki népének fogyását, nemzetének szellemi és erköcsi újjászületését akarja elérni radikális eszközökkel, az nem diktatúra.

Diktatúra ott kezdődik, amikor azonosító számmal ellátott "rendőrök", és külföldi ország titkosszolgálatának emberei egy ország lakosságát verhetik, lőhetik ki szemét, büntetés, felelősségre vonás nélkül. Ahol ovasrendőrök kardlapozhatnak nagymamákat.

Diktatúra ott kezdődik, amikor bárki, aki a hatalom visszaéléseire akar rávilágítani el van lehetetlenítve, ahol az élet szinte minden területén kettős mércét alkalmaznak, ahol politikai okokból, célokból embereket figyelnek meg.

Diktatúra ott van, ahol egy országot át lehet verni, kiárusítani, a szakadék szélére kormányozni, és kibújni a felelősség alól.

Igen, kedves kérdező. Ha felismertél "néhány" párhuzamot a mai politikai vezetés és a leírtak között, az nem a véletlen műve...

2009. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig ez is, az is diktatúra. Épp a radikális módszerek miatt. Én egyetértek a céljaikkal, de a módszereikkel nem.

Van olyan, aki tényleg elhiszi, hogy az abortuszok miatt fogy a magyar népesség? Azért fogy, mert az emberek kevés gyereket vállalnak. Vajon mi ennek az oka? Az okokon kéne változtatni, nem az okozatokon.

Amíg ilyen Mónika Show és Győzike színvonalú műsorokra van a igény, addig a csatornák ilyeneket fognak adni. Kivéve persze, ha minden egyes csatornát megszüntetünk, a csatornák azt adják, amire IGÉNY van. Megint a tipikus próbléma, hogy nem az okot (erre van igény), hanem az okozatot (ilyen műsorok) próbálják megoldani!

Amit az emberekre felül akarnak rákényszeríteni, azzal szemben mindig nagyon nagy az ellenállás!

2009. jún. 5. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!