Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen szegény a Moldovai...

Miért ilyen szegény a Moldovai köztársaság?

Figyelt kérdés

Mongólia és a Fülöp-szigetek között van.

Hogyan sikerült erre a szintre jutniuk?


A szovjet időkben az egész Szu. szinte moldáv konzerveket evett, azaz a konzervipar nagyon mehetett arrafelé. Viszonylag jó termőterületük is van, a Dnyeszter mentén pedig valami pici ipar is. De mitől lett Moldova Európa legszegényebb, és egyetlen afrikai szintű országa?

Miért hanyatlott le ennyire? Mert volt Románia része is, meg a Szovjetunió része is.


Meg olvastam, h hamarosan egyesülnek Romániával.



2013. szept. 14. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Mert ők nem magyarok.
2013. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szovjet időkben is szegény volt, aztán a szovjet piac összeomlásával még inkább elszegényedett.

Keleti, EU-n kívüli, fejletlen periféria ország, így a nyugati piacokra sem tudott betörni.

Az agrár szektor még mindig viszonylag jól áll, de a közhiedelemmel ellentétben csak az agráriumra nem lehet alapozni egy fejlett társadalmat, az mellé ipar, szolgáltatások is kellenek.


Az egy főre jutó agrár termelésük csak 35%-kal marad el a magyar értéktől, az összesített GDP már 82%-kal.

2013. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, hogy egyesülnek Romániával? Én úgy tudom, hogy Moldovának eszében sincs egyesülni Romániával.
2013. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már 20 éve emlegetik, hogy egyesülnek Romániával, de szerintem ezután sem fognak.
2013. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Innen veszem:


[link]


[link]


[link]


[link]



Szerintem ha nem is most, pár éven belül tuti egyesülnek....

2013. szept. 14. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezekben a cikkekben azt olvastam, hogy Románia akarja CSAK az egyesülést. A harmadik cikk csak megjegyzi:

"A moldovai lakosság mintegy 20 százaléka támogatná ezt az egyesülést, a többség viszont a független Moldovában szeretne élni, legalábbis erről tanúskodnak a korábbi statisztikai adatok. Chisinauban sokan úgy vélik, hogy a gazdasági hanyatlás következtében a lakosság ma már nagyobb arányban vágyna az egyesülésre."

2013. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most akkor?

Mert a moldovai oroszok is azt mondták, h nekik nem gond az egyesülés, ha lerendezik Transznisztria problémáját, és nem lesznek kisebbségi gondok az oroszokkal, mármint jogilag.

2013. szept. 14. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Azrt ilyen szegények mert cigányok lakják , ha elmész abba a környezetbe meglátod , papíron alig ír pár% cigányt , de többnyire Olyanok , másrészt pedig a Wikipédia szerint a Románia GDP je 7000 Usd/fő , Moldovájé 8000 Usd/fő , Magyarországé 18000 USD/fő , szóval nemzetéhez képest nem szegény .
2013. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyesülést 2020 ra akarják megvalósítani..... És oroszok nem akarják mivel látják hogy a román kormányok mindig sovinista megnyílvánulásokkal kampányolnak . De 2020 ban éppenséggel nekünk is lenne dolgunk , 100 éves gyásznapon ne csak az egyesülés legyen a híradókban !!!!!!!!
2013. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Moldova román lakosságának jó 80%-a magát moldávnak vallja, és ők független Moldováért kardoskodnak.
2013. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!