Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia milyen alapon tart...

Szerbia milyen alapon tart igényt a Boszniai Szerb köztársaságra, ha nem ismeri el Koszovó függetlenségét?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy gondolják. Úgy nem megy, hogy történelmi alapon Koszovó, nemzetiségi alapon meg a Boszniai SZ.K. Arról nem is beszélve, hogy Bosznia szétdarabolását még a nagytestvér Oroszország is ellenzi.


A szerbek területi igénye nem akkor lenne jogos, ha elengednék Koszovót? Ha már etnikailag szerb a Boszniai Sz.K. , Koszovó meg albán, akkor ?

Ez olyan, mintha Magyarország követelné nemzetiségi alapon Szlovákia déli részét, történelmi alapon meg Burgenlandot.



2013. szept. 14. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tart rá hivatalosan igényt,mert nem tudna akkor az eu. felé tárgyalásokat lefolytatni,még a társult tagságról sem,és ő be is akar lépni az EU-ba.

Bosznia 3 részre van tagolva,mivel szövetségi állam,a bosnyák,a szerb,és a horvát részre,de ez nem azt jelenti,hogy Szerbia a szerb-bosnyák részt annektálni szeretné./Ennek Banja Luka a tartományi fővárosa/.

Hivatalosan ez nem elképzelhető,különösen nem 1991 után, az Eu. már nem hagyná annyiban.

2013. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet, de úgy tudom, hogy a boszniai szerbek körében eléggé népszerű ötlet, hogy a Boszniai Sz.K-t hozzácsatolják Szerbiához.
2013. szept. 14. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyilván egy olyan országban mint Szerbia,aki nemrég több szomszédjával háborúban állt,ez nagyon "divatos" dolog.Ez álom kategória,mert már Amerika nagyon figyeli a Szerbeket.

Egyértelmüen ennek a fejleménye Koszovó létrejötte,mert ez amerikai nyomásra jött létre,ez a műállam.

Szerbia soha nem fogja elismerni,nem is értem hogyan fog tudni belépni az EU-ba,mert ennek ez a feltétele,hogy ne legyen senkivel határvitája.

2013. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szlovéniának is van határvitája 2 területen is Horvátországgal, Horvátország mégis tag lehetett. (az egyik a Piran-i öböl, a másik meg valahol beljebb van)
2013. szept. 14. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Közben én is kérdezek a témában egyet,ez elég érdekes.

Hogyan lehet a szerb autókon kék eu-s rendszerű rendszám,ha nem teljesjogú Eu-s tagállam? Kinn is vagyok,de benn is vagyok.Hogyan van ez? Szerintem ahol jól megverik az embert,ha magyarul beszél,ott jó lesz az ortodox-sasos rendszám is,még jó sokáig.

2013. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,hogy a pirani- öböl esetében megállapodás született.Egy nyomvonalat alakítottak ki,hogy a hajók végig

szlovén területen haladhatnak,és nem kell horvát öbölrészt is érinteniük,mert ezért volt a vita.

Úgy tudom horvátok engedtek,mert a szlovének folyamatosan megakadályozák volna a felvételüket,és ez nem érte meg nekik.

2013. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tart rá igényt.

A boszniai polgárháborúban sem vett részt Szerbia hivatalosan, de természetesen támogatták a boszniai szerb szabadcsapatokat.


Inkább függetlenségi törekvésről van szó. A boszniai Szerb Köztársaság gyakran hangoztatja, hogy ha Koszovó egyoldalúan kiválhatott Szerbiából, akkor ők is kikiálthatják a függetlenségüket Bosznia és Hercegovinától.

Ezért volt veszélyes a koszovói precedens(Abházia, Dél-Oszétia függetlenségét is már 6 ország, köztük Oroszország elismerte).

2013. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Koszovo-Metohija nevű formációt a USA hozta létre,sok európai nagyhatalom nem is támogatta,a precedens jellege miatt.Amerika akarta,mivel nem érti az európai értékeket,az európai történelmi összefüggéseket,nem tudta hogy nagyon rosszat fog ezzel létrehozni,és sokáig megoldhatatlanná teszi a balkáni helyzetet.
2013. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Magyarországgal való példáddal csak az a baj, hogy Magyarország történelmi alapon követelhetné Szlovákia egész részét, és Burgenlandot is, de megértem, hogy mire gondolsz, de nem ez a legrosszabb. Vannak olyan románok, akik igényt tartanak Debrecenre, Szegedre, pedig az soha nem volt Románia része(még ha Dacia-t is számoljuk), és a nemzetisége inkább magyar mint román.
2013. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És a Boszniai Sz.K függetlenedése mennyire népszerű? Vagy be fog egyáltalán következni? Mert Banja Luka is durván többnemzetiségű. (kb 55%-a szerb csak)
2013. szept. 15. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!