Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia milyen alapon tart...

Szerbia milyen alapon tart igényt a Boszniai Szerb köztársaságra, ha nem ismeri el Koszovó függetlenségét?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy gondolják. Úgy nem megy, hogy történelmi alapon Koszovó, nemzetiségi alapon meg a Boszniai SZ.K. Arról nem is beszélve, hogy Bosznia szétdarabolását még a nagytestvér Oroszország is ellenzi.


A szerbek területi igénye nem akkor lenne jogos, ha elengednék Koszovót? Ha már etnikailag szerb a Boszniai Sz.K. , Koszovó meg albán, akkor ?

Ez olyan, mintha Magyarország követelné nemzetiségi alapon Szlovákia déli részét, történelmi alapon meg Burgenlandot.



2013. szept. 14. 19:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A háború előtt volt 55-60% a szerbek aránya, szerintem ma legalább 85-90%.


A Republika Srpska kiválását szerintem legalább a helyi lakosság 70%-a támogatná, de ezt a nyugati nagyhatalmak nem engedik. Bosznia és Hercegovina még mindig megszállás alatt áll, az EU protektorátusa. Az állam élén az EU által kinevezett főmegbízott áll, akinek gyakorlatilag teljhatalma van. Törvényeket adhat ki, a parlamentek által hozott törvényeket vétózhat meg, megválasztott politikusokat távolíthat el a hatalomból.

Ha megszüntetnék ezt az EU igazgatást, valószínű szétesne az ország.

2013. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!