Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dél-Afrikában milyen a fehérek...

Dél-Afrikában milyen a fehérek és a feketék közti viszony?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

http://www.youtube.com/watch?v=uvG8pfzT0m0


Ez az arc eleg jol elmondja hogy milyen ott a helyzet a feherek szempontjabol, egy feher, del-afrikai baratom mutatta ot nekem. Nezd meg a tobbi videojat is ha van idod, eleg tanulsagos.

2013. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
18 éve van vége az Apartheidnek, 18 éve tart mélyrepülésben az ország. Ez mindent elmondd.
2013. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Elég beszédes adat az, hogy az ország 45 milliós lakosságából 5 millió fehér van, az adófizetők száma pedig 5,5 millió.

Őszintén szólva nem értem az afrikaiakat. ha itt Európában valami diszkrimináció, vagy sérelem éri őket, már is hápognak, tombolnak, mert hogy nekik jogaik vannak, és le a rasszizmussal. Ez oké, de milyen jogon üldözik el a fehéreket a Dél-Afrikai köztársaságból? Mert bizony eléggé ez van, főleg amikor véget ért az Apartheid. Szóval szerintük ha a fehéreket elüldözik, az jogos, ha a feketéket diszkriminálják, az már nem? Elüldözik a fehéreket, akik naggyá tették ezt az országot, azóta iszonyatosan zuhan lefelé a Dél-Afrikai K., szégyen. ide jutott Afrika egykoron legnagyobb gazdasági hatalma.

Ha jól tudom pont a Dél-Afrikai elnök jelentette ki nagy hévvel, hogy ő bizony védekezik az AIDS ellen, mert mosakszik....ez mindent elárul.


Nem nézem le őket, biztos vannak ott is nagyon tehetséges és okos emberek, de lehetett volna annyi eszük, hogy folytatják azt, amit a fehér emberek elkezdtek. Ha folytatták volna, akkor ma Dél-Afrika skandináv szintű állam lenne. (Hasonlóan Zimbabwe-hoz) Viszont ha így folytatják tovább, akkor még Ukrajna szintjét se fogják megütni, sőt.

2013. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az országban konkrétan üldözik a fehéreket. Munkát nem akarnak nekik adni, de az adót elvárják. A Dél-Afrikai Köztársaság vezető pozíciója a térségben immár a múlté, és ezt pont a feketéknek köszönhetik. Ahelyett, hogy eltanulták volna a szervezet államvezetést, az állami életet, szépen elkezdték üldözni a fehéreket, szétromboltak mindent. Ugyanez érvényes Zimbabwe-ra is (ott is volt Apartheid). Ez a 2 ország, ha nem történik ilyen hatalmas nagy (rossz irányú) változás, még Európán belül is nagyon fejlett lenne, sokkal fejlettebb mint Magyarország. Most azonban emiatt ott tartanak, hogy Zimbabwe Afrika, és a világ egyik legszegényebb, és legzűrösebb/veszélyesebb országa, a D.A.K pedig követni fogja Zimbabwe sorsát.


Ha elüldözik a fehéreket, akkor nem értem mi jogon hisztiznek, vagy jönnek Európába a feketék. Hisz ahogy van a feketék irányába rasszizmus, úgy van a fehér emberek irányába is. Na Dél-Afrikában pont ez van. Szépen elüldözték a búr telepeseket, tömegesen erőszakoltak meg nőket, és most csodálkoznak, hogy az országuk folyamatosan süpped a sz@rban. Egyék meg amit főztek, de ne a fehér embert hibáztassák érte, mert ők nem folytatták a fejlődő állami irányítást, gazdaságot.

2013. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetertek azzal amit mondasz, de Zimbabwe nem tudom hogy jon ide, semmi kozuk a skandinav jolethez. De nagyon semmi.
2013. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

"de Zimbabwe nem tudom hogy jon ide, semmi kozuk a skandinav jolethez. De nagyon semmi."


Zimbabwe-ban ugyanúgy Apartheid volt. Ha nem szűnt volna meg, vagy a feketék ugyanott folytatják, ahol a fehérek abbahagyták, akkor MÁRA majdnem skandináv színvonalon lennének. Most persze, hogy nincsenek azon, de szerintem már soha nem is lesznek. Zimbabwe-ban ugyanúgy bukott meg az Apartheid mint a Dél-Afrikai köztársaságban.

2013. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja ertem mit mondasz, bocsanat akkor, nem olvastam vegig figyelmesen.
2013. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amelyik fehér megengedheti magának az falakkal,kerítésekkel elzárt,bekamerázott,biztonságiak által védett lakótelepen él..
2013. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Zimbabwe-ban ugyanúgy bukott meg az Apartheid mint a Dél-Afrikai köztársaságban."


és megjött Mugabe, akit akár Ceaucescu-hoz is lehetne hasonlítani. Gazdaságban hülye (lásd hiperinfláció "megoldása"), közben véreskezű, magát hihetetlenül nagy vezetőnek gondoló diktátor.

2013. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!