Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A minimálbér tényleg árt a...

A minimálbér tényleg árt a gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Németországban, Ausztriában, Svájcban, Olaszországban és a skandináv államokban nincs minimálbér (kollektív szerződések azért vannak).


"A francia ipari miniszter, Arnaud Montebourg élesen bírálta, hogy Németországban hiányzik a törvényileg bevezetett minimálbér. "A német minimálbér hiánya árt nekünk" - hangoztatta a francia miniszter. A hiány bizonyos fokig árt az európai, de különösen a francia munkavállalóknak, mert ők emiatt "tisztességtelen konkurrenciával szembesülnek" - vélekedett Montebourg. Szerinte nem lenne szabad megengedni, hogy - ahogy fogalmazott - árverseny alakuljon ki "a dolgozók vásárlóereje" alapján. A Die Welt emlékeztet arra, hogy Párizs már régóta szemrehányással illeti Berlint a szerinte alacsony német bérek miatt.


[link]


Pont a liberalizált munkaerőpiac és a minimálbér hiánya volt az egyik olyan pozitív tényező, ami a német gazdaságot ellenállóvá tette a válsággal szemben és leverte, majd alacsonyan tartotta a munkanélküliséget, szemben például a nagyon kötött munkaerőpiacú franciákkal. Nem a németeknek kéne bevezetni a minimálbért, hanem franciáknak eltörölni. A minimálbér láthatóan káros a gazdaságra és a foglakoztatottságra. Ha a németek bevezetik, mert mondjuk ez lesz az ára a koalíciónak (ha lesz), azzal meg is ássák a sírját a német csodának."



2013. okt. 5. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak helyek, ahol bizonyos dolgok természetesek. Ott ezekről nem rendelkeznek, úgy is mindenki aszerint teszi.

És vannak helyek, ahol egyes természetesnek tűnő dolgok nem azok. Ott erről rendelkeznek. Jól, vagy rosszul. Utána alkalmazzák. Jól, vagy rosszul.

A minimálbér se nem márt, se nem használ. Azt mutatja, mi természetes egy helyen, mi nem. A gazdaság állapotával és szerkezetével összevetve pedig vagy jó, vagy nem, ennek megfelelően használ vagy árt.

2013. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy van-e vagy sem.

Mondjuk ha szerződésben állapítják meg a minimálbért, az talán mégis csak rugalmasabb dolog és ez pozitívabbá teszi a kötött minimálbérnél.

Mondjuk Magyarországon a minimálbér eltörlése esetén tuti jönnének a 20-30 ezres kínai bérek, ahogy az itteni mentalitást ismerem.

2013. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A minimálbér a tőkét erősíti. Ugyanis, akinek nincs elég pénze a munkaerő megfizetésére, az elesik a lehetőségtől -> kevesebb versenyellenfél az erős, jó hatásfokkal dolgozó cégeknek még az emberi munkaerő foglalkoztatását kötelezővé tevő törvények ellen is.


Magyarországon a minimálbérnek azért nincs nagy jelentősége pár állami szférás bér megállapításán kívül, mert a minimálbér összege egy vicc. Heti jövedelemnek is gyenge.

2013. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mondjuk Magyarországon a minimálbér eltörlése esetén tuti jönnének a 20-30 ezres kínai bérek, ahogy az itteni mentalitást ismerem."


Lehet, hogy jönnének, de csak hosszú idő alatt, ugyanis a fizetés fizetőértéke az összegéhez képest viszonyítva lassan változik, különösen ha növekedésről van szó.

2013. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!