Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fejlődik Japán ilyen...

Miért fejlődik Japán ilyen gyorsan gazdaságilag?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz pontosan? A japán az egyik leglassabb fejlődésű ország. Ha nem lettek volna ezek a katasztrófái, akkor beruházás 0, össz gazdasági fejlődés 0,01%.
2013. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejlődik, hanyatlik, kb 1988-ig fejlődött rohamosan, aztán meg le a lejtőn.
2013. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mindegy, mostmár találtam hozzá anyagot, de a "japán csodára" gondoltam
2013. okt. 5. 20:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg a japán jegybank elkezdett rengeteg pénzt nyomtatni, hogy kicsit növelje az inflációt és élénkítse a gazdaságot.


De ez a fejlődés csak a korábbi stagnáláshoz képest jelentős. Japánban a GDP/fő érték 1990-2010 között évente átlagosan csak 0,8%-kal nőtt. Japán már egy nagyon fejlett ország és a népesség elöregszik, ezért már csak nagyon lassan tud fejlődni.

2013. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Japán a világ legfejlettebb , legmodernebb országa.


Nem tud olyan gyorsan fejlődni, mint mondjuk Kína vagy Oroszország.


Oroszországban 4 százalékos , Kínában magasabb a GDP növekedés.

De, ezeknek az országoknak van hova fejlődni.

2013. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Amerika rengeteg pénzt pumpált bele a Japán gazdaságba, mert jól jött neki egy erős szövetséges Kína közelében.

Akkor a japánok ügyesen bántak a pénzzel, nem kerültek magánkézbe a cégek. Ma Japánban csak a csúcstechnikának is csak a legcsúcsa van. Pl az autóipar és egyéb összeszerelő ágazatok, amihez nem kell szakértelem kiköltöztette a fejlődő ázsiai országokba, ahol olcsó a munkaerő.

2013. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ilyet sehol máshol nem látni:

http://www.youtube.com/watch?v=pcZSU40RBrg

2013. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vagyok hanyatt esve Japántól.


Egy 4 tagú család 20 négyzetméteren él, 30 négyzetméteren már 3 generáció lakik együtt. Télen nincs fűtés stb...


Ázsiai nyomor..

2013. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

8-as válaszoló. Nem vagy elhallva Japántól mert nem voltál ott és nem éltél ott! Elmondom neked hogy a világ legfejlettebb országa a mai napig, a technikai fejlettsége 150 évvel megelőzi a saját korát, 500 évvel pedig a világot!

9 évig éltem Osaka-ban, de Tokyo-ba jártam dolgozni, a Shinkansen-nel 1 óra 17 perc alatt ott voltam (438 km), és délután vissza, de ez csak egy példa.

2013. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A japán csoda már régen véget ér most egyenlőre a jegybanki bravúrok ellenére is masszív stagnálás és defláció van a csúcstechnika szigetén. Egyszerűen a hihetetlen japán munkamorál és a bámulatos infrastruktúra na meg az ehhez társuló viszonylag alacsony költségek ellenére se akar senki sem Japánba kiszervezni.


A bérmunkához túl jók a saját csúcstechnológiás saját fejlesztésekből japánok szintjén már elég nyögvenyelősen lehet fejlődni, az ilyesmit meg nem feltétlenül érdemes a világ fejlett országainak Japánba kiszervezni, inkább megcsinálják otthon. Egyszerűen Japánnak nincs hová fejlődnie, már pedig ez a gazdasági rendszer a fejlődésen alapul, ezért Japánnak egyre nehezebb úgymond a csúcson maradnia.


A második világháború után meg azért tört fel ilyen gyorsan egyrészt, mert már egyszer megtette a 19. század közepétől a II. VH elejéig így megismételni a bravúrt egyszerűbb volt, mert a módszer is adott volt és a nép is látta, hogy kifizetődő volt. Másrészt az amerikaiak a Marshall segély és egyéb jogcímeken kitömte japán barátaink zsebét alaposan és a szorgos japánok felálltak a jókora saller után. Kevésbé látványosan, mivel Németország azon fele, a háború ellőtt is Európa élbolyába tartozott, de ugyanilyen gyorsan tört előre az NSZK is a porig bombázott Németország nyugati feléből.

2013. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!