Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Habsburgok miért nem osztott...

A Habsburgok miért nem osztották fel Magyarországot több kisebb tartományra?

Figyelt kérdés
Magarország hatalmas volt a többi tartomanyhoz kepest meg akkor is ha erdely es Horvatorszag akkor is kulon volt.

2013. okt. 11. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tervezték.

Így nézett volna ki:

[link]


A magyar politikai elit viszont hallani sem akart ilyenről, mert területvesztéssel járt volna.

2013. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Utólag már tudjuk, hogy ha ez a térkép szerint előre felosztják az országot, akkor mégiscsak jobban jártunk volna, mintha a románok, szerbek, csehek, szlovákok húzzák meg a határokat.


A magyar politikai vezetés akkoriban sem volt elég előrelátó, csak a pillanatnyi érdekeiket nézték.

2013. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
II. József akarta, sőt, több más politikus is, köztük még magyarok is, csak hát ez nekünk abban az időben egyértelműen hátrányos lett volna. És ez sem garantálta volna egyáltalán, hogy az első világháború után nem osztanak szét minket ugyan úgy, mint ahogy tették.
2013. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bgv.hun ***** válasza:
30%
Mindegy, mert később az első világháború után korrigálták ezt, tehát a probléma már megoldódott.
2013. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
bgv.hun ha neked probléma, hogy Magyarország nagy és szép volt valmikor régen, akkor magyargyűlölő vagy!!! Ezekután még véletlenül se nevezd magad magyarnak!
2013. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bgv.hun ***** válasza:
36%

"bgv.hun ha neked probléma, hogy Magyarország nagy és szép volt valmikor régen, akkor magyargyűlölő vagy!!! Ezekután még véletlenül se nevezd magad magyarnak!"


Szerintem most is szép. Nem csak Magyarország, hanem azok a tájak is, amelyek ma már nem tartoznak Magyarországhoz. Szeretem ezeket a tájakat, és otthon érzem magam itt. Szerinted miért vesztettek volna a szépségükből, csupán mert Magyarország kisebb lett? Nem értem ezt.


Amúgy nem szívesen nevezem magam magyarnak, mert szerintem az embernek túl kell ívelnie ezen. Ez nem azt jelenti, hogy nem értékelem a közösséget (a családot is értékelem, mint közösséget), de az, hogy a nemzetiségeket ennyire kihangsúlyozzuk, az inkább korlátozó, mintsem segítő.

2013. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
bgv.hun nem kell magyarázkodni! kozmopolita és balliberális szdsz szavazó voltál, ma meg együtt 2014-re szavazol! ennyit jelent nektek a nemzet! semmit!
2013. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bgv.hun ***** válasza:
8%

Rendben, elfogadom. Én szar ember vagyok. Gyűlölni való és gonosz. Az ördög ivadéka.


Ellenben te tökéletes és tisztelni való vagy, pusztán azért, mert úgy gondolod, hogy Magyarországnak imperialista törekvései kell hogy legyenek. :)

2013. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha egy ország a saját volt területeit szertné visszaszerezni az nem imperialista dolog, hanem igaz hazafias érzés! És politikailag most ez lehetetlen is, de ha eljön az idő mindent vissza kell szerezni! Mindig változik a világ!


ja még valami ballibekcse.Az az imperializmus, amit a kedvenc országotok az USA művel, hogy clintonné küldi a parancsot Orbán Viktortnak, bombáz a világ minden táján! De Orbán Viktor nem enged ezeknek az imperialistáknak, mindenki nem lesz a csicskásuk! Ezek a terroristák! Meg kón bandita, baromzó, clintonné!

2013. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es! Te többet ittál a kelleténél, hogy ennyi zagyvaságot írsz össze?
2013. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!